Ana içeriğe atla

Tumblr Bloguna Duyarlı Dikey Yatay Related Posts Eklentisi

Tumblr Micro Blog ana sayfa yazılarınızın altına alternatif seçenekler ile Duyarlı Mobil, dikey, yatay, akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklentileri nasıl eklenir? Tumblr blogunuz için beğendiğiniz eklenti seçeneklerini kullanmanın zevkini yaşarken para kazanmayı da düşünebilirsiniz. Mevcut blog sisteminizde Adsense reklamları aktif çalışıyorsa hiç tereddüt etmeden eklemiş olduğunuz eklenti sayesinde de kazancınızı ikiye çıkarabilirsiniz. Kulağa hoş gelen bu sözlerden sonra Tumblr blogunuza muhtelif seçeneklerdeki eklentileri nasıl eklemeniz gerektiğini ilgili adımları takip ederek uygulayabileceksiniz.

Duyarlı Mobil, dikey, yatay, akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklenti seçenekleri Limk sitesi tarafından blog ve Web siteleri için tasarlanmış bir hizmettir.

Akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklenti kurulumu :

1. Widget eklentisine başlamadan önce Blog veya Micro Blog Tumblr web sitenizi kayıt edebilmeniz için yayıncı Limk sitesine giriş yapın.
2. Limk sitesinde site kaydınızı nasıl yapacağınızı buradaki linkten öğrenebilirsiniz.
3. Site kaydınızı yaptıktan sonra kırmızı renkli butonlarda yazan eklenti tercihlerini inceleyin. Beğendiğiniz eklenti butonuna tıklayarak açılan pencerenin sol kısmında Tumblr iconuna tıklayın. Daha önceden blogger blogunuza eklentiyi ekledi iseniz üst menüde Siteler ismini göreceksiniz tıklayın.
Limk menü çubuğu seçenekleri
4. Açılan pencere sağ üst kısımda +Site Ekle butonunu açın ve Tumblr micro blogunuzun Url’sini yazıp ileri butonuna tıklayın.

5. Bir müddet bekleyin. Tumblr Micro Blog başlığı, Rss URL ve Site URL dahil olmak üzere üç adet pencere açılacaktır. İleri butonu ile devam edin.

Tumblr site ekleme pencere görünümü
6. Açılan pencere sol kısımda bulunan Tumblr iconuna tıkladığınızda Tumblr micro blog için üretilen kodları göreceksiniz.
Kullandığınız blogu seçin

Tumblr Micro Bloguna kod ekleme adımları :

1. Tumblr micro blogunuz açın.

2. Sağ üst köeşe de Tema düzenle ismine tıklayın.

3. Özel tema, (sizin temanız için farklı bir isim çıkabilir) Html’i düzenle ismine tıklayın.

Tumblr blog Html düzenleme seçeneği
4. CTRL+F klavye arama fonksiyonu ile gövde kapanış </body> etiketini aratın. Biraz önce sizin için hazırlanmış Widget Loader kodlarını kopyalayın ve verdiğim etiketin üst kısmına yapıştırın. Aradınız kodu göremiyorsanız maus orta tekeri aşağıya doğru kaydırın. Alt kısımda siyah gölgeli etiketi göreceksiniz.
Widget Loader kodlarının şablon içinde görünümü
5. Kodları eklediğinizde Ön izlemeyi güncelleyin. Size verilen diğer widget seçeneklerini Dikey ve Yatay Widget tutucu etiketlerden hangisini kullanacaksanız seçimizi yapın ve etiketi eklemek için ilgili adımları takip edin.
Widget tutucu etiket seçenekleri
6. Şablon kodlarınız da CTRL+F arama özelliğinden çıkmadı iseniz aşağıdaki etiketi aratın.
{/block:Posts}
7. Aramış olduğunuz etiketten iki adet olabilir. Bulduğunuz etiketin hemen üstünde Article ve Footer ismini göreceksiniz diğerinde ise PemalinkPage isimleri ile karşınıza çıkacaktır. Siz Article ve Footer isminin altındaki etiketi kullanacaksınız.

8. Seçinize bağlı widget tutucu etiketini anlattığım şekilde aratıp bulduğunuz etiketin hemen altına yapıştırın, Ön izlemeye tıklayın ve kaydedin.

Widget tutucu etiketin eklenmiş görüntüsü
9. Tüm işlemleri doğru yaptı iseniz Tumblr micro blogunuzun yazı altında eklentinin çalıştığını görebilirsiniz..
Limk yatay widget eklenti görünümü
Blogger, Tumblr micro blogunuza eklemiş olduğunuz Yatay, Dikey ve Duyarlı Widget eklentileri Rss akışlarından yazı çektiğinden dolayı hemen görülmeyebilir. Bir müddet sonra yazılarınızın tamamı görülmeye başlayacaktır.

Güncel makalelerden haberdar olmak için blogu takip edebilir, arkadaşlarınıza önerebilir, Google+ Sayfa, Google+ Topluluk ve Google izleyici gadgeti ile takip edebilirsiniz. Anlaşılmayan yerler için yorum yazarak destek alın. Guney59 paylaşım blogu sizin blogunuz… Uygulamayı canlı görmek mi istiyorsunuz? Tumblr inceleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …