Ana içeriğe atla

Google Adsense Reklam’ı için Gadget Kod Ekleme Açıklamaları

Adsense Reklam’ı için Gadget Kod Ekleme
Google Adsense reklamları için, 1. aşamada reklam kodu onayı alındığında Web sitenize Adsense kod’unun yerleştirilmesi için ilgili açıklamalar. Birçok blog ve web site kullanıcılarının kafasını karıştıran Google Adsense reklam kodu yerleşiminin nasıl yapılacağı, kaç adet Adsense kodu ekleneceği, Adsense kodunun blog veya siteye eklendikten sonra neden Adsense kullanım paneline giriş hatası alındığı ve Adsense reklamlarının henüz onaylanmadığı gibi mesajın açıklamalarını aşağıda adım adım takip edebilirsiniz.

#Adsense, Google’un en değerli kuruluşlarından biridir. Ancak Google’un faaliyetleri ile Adsense faaliyetlerinin birlikte çalıştığını düşünmek en büyük hata olacaktır. Adsense kazançları için web sitelerini Google’un arama bootları değil, Adsense’nin denetim bootları test ederler. Web sitelerinde reklam verenler için yayınlanacak reklamlar için, toplanan veriler Adsense’nin onay verip vermemesinde büyük etkendir. Diğer bir anlatım ile bu durum #ticari arz ve talep’i oluşturmaktadır. Adsense reklam yerleşimini bu mantık ile değerlendirirseniz, Google Adsense reklam kodu yerleşiminin nasıl yapılacağı konusuna başlayabiliriz.

Google Adsense reklam kod yerleşim açıklamaları :

1. Blog kullanıcıları için, birinci aşamada reklam koymanız için onay verildiğinde, Adsense kumanda paneli kullanım için açılır. Size sadece bir reklam kodu ekleyebileceğiniz yetki verilir.

2. Yerleşim, gadget ekleme alanında Adsense gadget’ini eklediğiniz andan itibaren Adsense sitesindeki kullanım paneliniz kapanır. İkinci bir reklam eklemek istediğinizde Gadget izni yok veya Adsense reklamı yerleştirilemedi gibi bir hata alırsınız.

3. Bu durum gadget hatası değildir. Sadece Adsense reklamının eklenmesi sonucu birinci aşamadaki onay sürecinizin başladığının bir ifadesidir. Artık Adsense sitesindeki kumanda panelini ikinci onayı alana kadar açamaz ve giremezsiniz.

4. Onay süreci blog’unuzun güncelliği, reklam verenlerin takip ve talebi, içerik ve hizmet politikalarını takip edip etmediğinizin test edildiği durumun başlaması demektir.

5. Adsense, birinci onay sürecini geçene kadar reklamlarınız görülmez ve gadget içi boştur.

6. Bu boş alanda Adsense reklamın çalışıp çalışmadığını Google Chrome kullanıyorsanız geliştirici modunda kontrol edebilirsiniz. Boş olarak görülen alan üzerinde iken, maus sağ tıklayın ve Öğeyi denetle ismine tıklayarak geliştirici modunu açın. Açılan pencerede kodlar üzerinde iken mausu gezdirin. Reklam eklendiğinizi düşündüğünüz alanın karardığını göreceksiniz. Şimdi bu kodların olduğu yerde ADS ismini görmeniz lazım, inceleyin. Script kod linkinde, “Show ads impl js” olarak yazmaktadır. Bu etiket uzantısı, reklamınızın eklendiğini ifade etmektedir. İlgili etiket resmini inceleyin.


7. Web sitenize ekleyeceğiniz Adsense reklam kodunun bir adet olması yeterlidir.

8. Google, Adsense birinci veya ikinci onay süreciniz biraz geç olabilir. Maalesef, Ülkemizde Adsense için #oynanan oyunlar bu sürecin uzamasına onayın gecikmesine neden olmuştur. Sabırla beklemeli ve bu bekleyiş içerisinde #özgün yazı ve web kurallarına uymanızı tavsiye ederim.

9. Web sitenize eklediğiniz reklam kod gadget’ini kesinlikle kaldırıp tekrar reklam talebinde bulunmayın. Adsense sitesinden email'inize gelecek olan mesajı bekleyin. Gelen mesaj yazısı doğrultusunda eksikler varsa tamamlayıp tekrar müracaat edebilirsiniz.


10. Adsense reklam #onay süreci sırasında en çok yapılan hatalar, reklam kodunun kaldırılması ve yeniden başvurulardır. Kesinlikle Adsense’nin email mesajını almadan bu tür bir hataya düşmeyin. Böyle bir hata yaparsanız onay sürecini uzatmış olmakla birlikte kafanız karışarak hataları tekrarlamış olursunuz.

Ayrıca ; Google Adsense Başvurunuzu Kabul Edemiyoruz Soru ve Cevaplar ile ilgili #makaleyi de okumak isteyebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …