Ana içeriğe atla

Google Adsense Başvurunuzu Kabul Edemiyoruz Soru ve Cevaplar

Google, Adsense, başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için Adsense başvurunuzu kabul edemiyoruz. Adsense başvurular neden kabul edilmiyor aşağıda adım adım inceleyelim. Birçok web sitesinin Google Adsense başvurusunda otomatik olarak verilen cevaplardan kısa bir cümle ile yazıma başladım. Google Adsense, kazançlar menüsünde sitenize reklam almak için yapılan tüm başvurularda genel olarak gönderilen bir boot cevabını aşağıda okuyabilirsiniz. Yeni veya eski Blogger başvuruları için bu yazının ne anlam ifade ettiğini masaya yatıralım ve hep beraberce inceleyelim. Bu konudaki fikirlerinizi sizde yorum olarak belirtirseniz sorunların cevabını çok kısa zamanda çözebileceksiniz. 

Ancak bugüne kadar ben doğru dürüst yazılarımda soru sorana rastlamadım. Sorunlarını yazanlar ise çok az kişidir. Basit bir örnek ile sorunların neden çözülemediğini sizlere açıklamak isterim. Blogger ücretsiz blog kuran arkadaşlarımız sosyal paylaşım sitesi Facebook’dan soruyor. Şu sorunumu nasıl çözerim? Bu soruyu da hiçbir yazıyı okumadan araştırmadan üstelik soruyor. Facebook mesajlardan yazılan böylesine önemli bir sorun sizce çözülebilir mi? Mümkün değil. Bu sorunun cevabını anlatmam için blog yazılarımı Facebook mesajlarına kopyalayıp yapıştırmam lazım. 

Bu arkadaşlar kusura bakmasın lütfen. Yazdığım yazımı okumayan, değer vermeyen, araştırmayan kim olursa olsun, Facebook mesajlar kısmından bu cevapları alamayacaktır. Elimden geldiğince her konuda yazmaya çalışıyorum. Bu tecrübelerden yararlanmasını bilmeyenler forumlarda soru sorarak sorununu çözmek için aramaya devam edecektir. Ayrıca zaman zaman Adsense form yardım kısmında vakit buldukca soruları cevaplıyorum. Gelelim asıl sorunlarımıza. Önce aşağıdaki yazıyı lütfen okuyun. Sonra her madde için aşağıda yazılanları inceleyin. Adsense ile ilgili anlatılanları değerlendirerek bu kavramları yerine getirip getirmediğinizi kontrol edip. Adsense reklamı almak için başvuruda bulunun.

Google Adsense geri dönüş cevabı :

Google Adsense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için Adsense başvurunuzu kabul edemiyoruz. Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
Yetersiz içerik: Sayfalarınızın Adsense tarafından onaylanıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmesi için, sayfalarınızda, uzmanlarımızın inceleme yapabilmesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.

Bu durumu çözüme kavuşturmak için aşağıdaki önerileri göz önüne alın:

1. Sayfalarınızda yeterli metin bulunduğundan emin olun. Çoğunlukla resim, video veya Flash animasyon içeren web siteleri onaylanmaz.
2. İçeriğiniz yalnızca başlıklardan değil, tam cümlelerden ve paragraflardan oluşmalıdır.
3. Adsense'e başvurmadan önce, sitenizin tamamen oluşturulduğundan ve yayında olduğundan emin olun. Siteniz hala beta durumunda veya "yapım aşamasında" ya da yalnızca web sitesi şablonu halindeyken başvuruda bulunmayın.
4. Reklam kodunu web sitenizin yayında olan bir sayfasına yerleştirin. Bunun ana sayfa olması gerekmez, ancak içerdiği Adsense reklam kodu dışında tamamen boş olan test sayfaları onaylanmayacaktır.
5. Ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm bölümlerini ve sayfalarını bulabilmesi için net bir gezinme sistemi sunun.

Google Adsense geri dönüş cevabı için açıklamalar :

Öncelikle; Google Adsense kumanda paneline giriş yapabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Blogger’a başladığınız süre ile Adsense başvuru süreniz en az 6 ay olması gerekir. Şimdi Adsense den gelen olumsuz cevabı tek tek açalım ve ne istediğini görelim.
Yetersiz içerik: Dikkat ederseniz bu iki kelime konunun ana temasını içeriyor. Yukarıdaki kelimede, “Tarayıcımız” diye ifade kullanılmış. Bu şu anlama geliyor. Google Adsense’nin kendine öz arama bootlarının olduğu, bu bootlarında arama yaparken neleri tarayacağı ve Adsense’e hangi bilgilerin götürüleceği anlatılmakta. Diğer bir anlatım ile ; Google bootları ile Adsense bootlarının ayrı olarak çalıştığıdır. Her iki boot ayrı ayrı bilgiler taşır ve filitreleme yaparak taranan kişilerin uygunluk derecesine göre ayıklanır. Uygun olmayanlara yukarıda okuduğunuz yazı otomatik olarak gönderilir.
Yeteri kadar metin bulunamadı : Yukarıda 6 aylık bir kullanım süresinden bahsetmiştim. Bir blog yazarı günde 1 yazı yazsa altı ayda 180 ad yazısı olmuş olur. Çeşitli nedenler de düşünülerek ortalama yazı adedini 100 olarak kabul edelim. Yani en az 100 yazıya sahip olmanız gerekir. Diğer öneriler ile soru cevap olarak devam edelim.
Bu durumu çözüme kavuşturmak için aşağıdaki önerileri göz önüne alın:
1. Sayfalarınızda yeterli metin bulunduğundan emin olun. Çoğunlukla resim, video veya Flash animasyon içeren web siteleri onaylanmaz.
Cevap : Yazdığınız her yazı bir sayfadır. Bu sayfaları yerleşim bölümündeki Sayfalar ile karıştırmayın. Yeterli metin : Öncelikle blog''unuzun bir amaca hizmet etmesi gerekir. Yani hangi konuda yazı yazıyorsunuz. Bunu kesinleştirmeniz lazım. Adsense reklamveren iş grubu blog'unuzda ki talebi yazı konularına göre değerlendirip reklam verme talebinde bulunur. Bu durumda, Adsense blog yazılarınızın değerli olup olmadığını, verilen bu talepler ile belirleyecektir. Yazınızın kısa olmaması gerekir. Bir satır açıklama, resim, video, Flash animasyon içeren sayfadan daha fazlası olması gerekir. Çünki bootlar bu medya grubunu okuyamazlar. Sonuçta örneğin 5 ad resim için yazdığınız 5 yazı metni toplamda 1,5 satır yapar. Bu durum, Adsense’nin blog’unuzu geri çevirmesi için yeterlidir.
2. İçeriğiniz yalnızca başlıklardan değil, tam cümlelerden ve paragraflardan oluşmalıdır.
Cevap : Yazı sayfanızı anlatan kısa başlık ismi haricinde, neyi anlattığınızı ifade eden en az 5 satır yazı (daha fazla açıklama en uygunudur) ve bunun hemen alt kısmında bir o kadar daha açıklama yani pragraf eklemeniz gerekir. Zengin bir yazı metni olması gerekir.
3. Adsense'e başvurmadan önce, sitenizin tamamen oluşturulduğundan ve yayında olduğundan emin olun. Siteniz hala beta durumunda veya "yapım aşamasında" ya da yalnızca web sitesi şablonu halindeyken başvuruda bulunmayın.
Cevap : Sitenizi açtınız. Temanızı tamamen yapılandırın. Blog veya sitenizi arama motorları veya diğer ayarlar ile uygun duruma getirin. Blogger’un Ayarlar → Temel, menülerini inceleyin burada yapılması gereken ayarları tamamlayın. Adsense tarayıcı bootları blogunuzu incelemeye geldiğinde sitenizi okuyamazlarsa red cevabı almanız kaçınılmazdır.
4. Reklam kodunu web sitenizin yayında olan bir sayfasına yerleştirin. Bunun ana sayfa olması gerekmez, ancak içerdiği Adsense reklam kodu dışında tamamen boş olan test sayfaları onaylanmayacaktır.
Cevap : Yukarıda 1. onay süreci dediğimiz 3 madde verilmiştir. Bu aşamayı geçtiğinizde, Adsense size onay verecektir. Ancak bu onay henüz bitmiş değildir. 2. Onay sürecinde sitenize ekleyeceğiniz Adsense gadget kodu ve siteler için açılan kumanda panelinden alınan reklam kodlarını gadget veya widget olarak sitenize yerleştireceksiniz. Ana sayfa olması gerekmez sözü ile boş olmayan bir yazı sayfanıza ekleyebileceğiniz ifade edilmektedir. İsterseniz sidebar sütun kısmına da yerleştirebilirsiniz. Yanlışlıkla boş bir test sayfasına reklam kodunu yerleştirmeyin. Yerleştirdiğiniz bu reklam alanını siz beyaz hayalet görüntü olarak göreceksiniz. Neden reklam görülmüyor diye telaş etmeyin. Artık reklam verenler için siteniz takip edilmekte giriş çıkışlar kontrol edilmeye başlayacaktır. Bu süre 10 gün süreceği gibi bir ayda sürebilir. Bu aşamada reklam çıkmıyor diye kodları silmeyin. Yeniden Adsense reklam isteğinde bulunmayın. Yoksa sürenizi yok ederek yeni baştan başlamak durumda kalabilirsiniz. Bu konuda takıldığınız yerler için soru sorun.
5. Ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm bölümlerini ve sayfalarını bulabilmesi için net bir gezinme sistemi sunun.
Cevap : Okuyucularınız siteniz de rahatça gezinebilmesi için, mutlaka Ana sayfa, Hakkında, Hakkımda, İletişim, vs gibi okuyucunun gezinmesini sağlayacak Menü çubuğu hazırlamanız gerekiyor. Sidebar’a Google plus izleyiciler, Popüler yayınlar, gibi gadget seçenekleri ekleyin.

Ayrıca yukarıda olmayan bir konuyuda ben eklemek isterim. Satış amaçlı yazı içinde yeni sekmede açılan bağlantı linki kullanmayın. Yani okuyucunuzu konu dışı bağlantı linki ile yönlendirmeyin. Network Marketing sitemi gibi satış içerikli bir blog veya site kuracaksanız, yazı metinleriniz de, tıkla kazan, günde şu kadar dolar gibi kelimelerden sakının. Bu tür kelimeler Google Adsense ve Adwords tarafından ihlal ve red olarak algılanan kelimelerdir. Yukarıda anlatılanlara sizde soru sorarak veya düşüncelerinizi yazarak bir çiçek dikebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Blogger, Blog’larınıza iki adımda açılır menü nasıl oluştururuz ? Açılır menüyü biçimlendirme veya yeni menü eklemek için yapılması gereken işlemler nelerdir ? Klasik Blogger kullanan birçok arkaşımıza yardımcı olmak ve arayış çabalarını biraz olsun hafifletmek için blog’unuza iki adımda açılır menü ekleyebileceğiniz çok basit iki kod veriyorum. Şimdi açılır menü kategorimizi nasıl yapacağız adım adım bakalım. Kodları blog’larınıza eklediğinizde manuel ayarlar yapabildiğiniz gibi Blogger’un özelleştirme seçeneklerini de kullanarak menünün arka plan renklerini, sekme renklerini, yazı renklerini değiştirme şansına sahipsiniz. Bu yazıyı yazmamdaki en büyük etken, yeni blog'cuların açılır menü oluşturarak bloglarını güzelleştirmeleri ve bloglarını severek yazılarına devam etmeleridir.
Açılır Menü nasıl oluşturulur ?1. Blogger → Yerleşim → HTML/JavaScript Gadget’ini açın ve aşağıdaki kodu yapıştırın.

<div id='gpnavbar'> <ul id='gpnav'> <li&…

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Tarayıcınızda Yan Uygulamaları Denetleyin (Resimli Anlatım)

Tarayıcınızda Firefox kullanıyorsanız, Yan Uygulamalarınızı denetlemelisiniz. Bazı resim ve videoların izlenmediği açılamadığı mutlaka olmuştur. Devamlı uyarı alıyorsunuz, şunu yükle bunu yükle. Nerde ne yapacağınızıda bilmiyorsunuz. Mutlaka bu konuları yaşamış olmalısınız. Nedenini biliyormusunuzun ? Kesinlikle hayır olarak cevap verdiğinizi biliyorum. Bilgisayarı kullanmayıda tam bilmiyorsunuz. Nerede ne yapmanız gerektiği konusunda yardım almak istediğinizde arkadaşınız da aynı konuda sıkıntılı. Birde okumayı sevmiyorsanız yada araştırma gibi bir alışkanlığınız da yoksa aşağıda açıkladığım konuları okuyarak bu sıkıntılardan kurtulabilir rahat rahat tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

Merak etmeyin çok uzun ve uğraş gerektiren anlatım değil bunlar. Bu işlemleri yaptığınızda kendinizi çok daha mutlu hissedecek hatta arkadaşlarınızı arayarak sizde onlara yardım edeceksiniz. Bu bence çok büyük bir mutluluk. En azından ben böyle görüyorum. Hadi bakalım dikkatlice bu basit adımlara bakalım …

Google Chrome Zenmate Uzantısı İle Sitelere Engelsiz Girin

ZenmateVPN hizmeti, tüm sitelere  şifreli ve güvenli giriş yapabileceğiniz ücretsiz Google Chrome tarayıcı eklentisidir. Ücretsiz hizmet veren Zenmate VPN’i (wikipedia) bir tıkla tarayıcınıza kurarak ülkeler tarafından uygulanan kısıtlama engelini aşarak çalışmalarınızı sağlıklı bir şekilde yürütebileceğiniz bir girişimdir.Zenmate hakkında geniş bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Chrome Tarayıcı Kaldırılma-Yükleme Sorun ve Çözümleri

Google Chrome tarayıcı verilerini tümüyle nasıl kaldıracaksınız?Chrome tarayıcıyı kaldırdık sonra tekrar nasıl kuracaksınız? Chrome tarayıcız da bazı uygulamaları neden göremiyorsunuz? Bazı internet sitelerine neden giremiyorsunuz? Tüm bu sorulardan biri ile karşılaştı iseniz aşağıda yazılanları okumanızı öneririm.

Paint Resim Editörü ile Transparan Resim Yapma

Bilgisayarınızın Windows işletim sisteminde mevcut olan, Paint resim editör proğramını kullanarak arka plan rengi beyaz görülen muhtelif resim çeşitlerinden oluşan görüntüleri (saydam seçim) Transparan resim formatına dönüştürüp kullanabilirsiniz. Hatta, Paint programını kullanarak blog başlık resminize isminizden önce şeffaf banner eklemenizde mümkündür.
Paint resim editörü ile resimlerinizden oluşan transparan görüntüleri tek resim olarak düzenleyip kullanabilmeniz için aşağıda anlatımı yapılan YouTube videosunu izlemenizi öneririm.
Paint Resim Editörü Proğramını açın:1. Başlat → Tüm programlar → Donatılar → Paint, tıklayarak açın.  

2. Transparan resim hazırlama ile ilgili anlatım video'usunu şimdi izleyin.

3. Mevcut resimlerden seçeceğiniz bir iki resim ile test çalışması yaparak video da açıklaması yapılan anlatımı yaşamaya çalışın.

⇛Ayrıca okuyun:Resim editörleri ile ilgili yazılar.

Paint resim editörü ile Transparan Resim anlatım videosu

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında