Gmail Yeni Gelen Kutusu Ayarları

Google Gmail gelen kutusu ayarlarını yapılandır
Google Gmail yeni gelen kutusu kullanımını başlattı. Yeni Gelen Kutusu sekme kullanımı ile e-postalarınızı ilk bakışta görerek, ne zaman okumak istediğinize karar verebileceksiniz. Yeni Gmail sekmelerinizi isteğe bağlı 5 adet seçeneklerden seçiminizi belirleyip iletileri üst kısımda kategorize edilmiş menüler halinde görebileceksiniz. İletilerinizin önem sırasına göre sekmeleri tutup istediğiniz alana taşıyın. Yeni bir ileti geldiğinde açık sekme dışındaki diğer sekmelerde ileti adedi ile birlikte Yeni ibaresini göreceksiniz. Etkileşimli farklı renklerdeki ileti sekme isim başlıklarını incelediğimizde şu başlıklardan oluşturulmuş.
1.Birincil, 2.Sosyal , 3.Tanıtımlar, 4.Güncellemeler, 5.Forumlar ve yıldız ile önem belirleme seçenekleri aktif ise Yıldızlı iletiler seçeneği görülecek. Videoyu izleyin. Videoları izleyemiyor musunuz ?
                                  2. Chrome Zenmate Uzantısı Nasıl Kullanılır

Google Yeni Gmail Sekmelerin kurulması ve özelleştirilmesi ;

1. Google Gmail hesabınıza giriş yapın. Sağ üstteki (Ayarlar) Dişli icon’a tıklayın.
2. Açılan pencerede, Gelen kutusunu yapılandır ismine tıklayın.
Gmail Gelen kutusu yapılandırma
3. Yeni bir pencere açılacak. Açılan pencerede maus’unuzu sekme başlıkları üzerinde gezdirdiğinizde sağ tarafta konu hakkında ilgili açıklamalar görülerek görseller değişecektir.
Sekme yanındaki kutucuktan istediğiniz bildirimleri seçin ve kaydedin.
Gmail seçenek ayarları
4. Artık sekmelerden oluşan kategori menüleriniz kullanıma hazır duruma geldi. Sekmeleri sürükleyerek sıralarını değiştirebilirsiniz.
5. Google Gmail gelen iletilerinizi kategori altında toplamak isterseniz, ilgili iletiyi tutun ve üst kısımdaki menüde bulunan sekmenin üstüne getirin ve bırakın. Seçtiğiniz ileti artık seçiminizi belirlediğiniz kategori ismin de kategori edilecektir. Her zaman söylediğim gibi, Google Gmail kullanımını tam olarak uyguluyor iseniz, Gmail kullanımı bir site kullanımından farksız, eşsiz olduğu görerek bu ayrıcalığını yaşayacaksınız. Google Gmail kategorisindeki diğer yazılar. Konu hakkında düşüncelerinizi paylaşın.

Yeni gelen kutusunu mobil cihazınızda kullanın

Yeni gelen kutusu iPhone ve iPad'in yanı sıra Android 4.0 ve sonraki sürümlerinin bulunduğu cihazlarda yer alan Gmail'in resmi mobil uygulamasında kullanılabilir. Mobil gelen kutunuzda ve bildirimlerde birincil e-postalar gösterilir. Diğer kategorilerdeki e-postalara erişmek ve bunları takip etmek çok kolaydır. Google Gmail İpuçları.