Vodafone Almanya Hacklendi

Vodafone
Almanya Düsseldorf’ta faaliyetini sürdüren Vodafone, siber saldırıya uğradı. Vodafone Almanya’nın sunucularından birine sızan hacker, 2 milyon civarında müşterinin kişisel verilerini çaldı.Şirketin web sitesinde yayınladığı bilgiye göre, müşterilerin ad, adres, doğum tarihi, hesap numaralarıbilgileri çalındı. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın kredi kartı bilgilerine, şifrelere, PIN numaralarına, cep telefonu numaralarına ve data bağlantılarına erişemediği açıklandı. 

Vodafone tarafından keşfedilen saldırı kısa sürede durduruldu. Saldırıyı yapan şahsın kimliğinin polislerce tespit edildiğini belirten şirket, tüm müşterilerine özür mesajı gönderdi. Ayrıca şirket, müşterilerini phishing saldırılarına ve sahte e-postalara karşı dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Ünlü telefon şirketinin diğer ülkelerdeki müşterileri saldırıdan etkilenmedi. Bu olay her ne kadar yurtdışında yaşanmış olsa da siz siz olun e-postalarınıza bakmadan önce adres bölümünü kontrol edin ve tanımadığınız kişilerden gelen e-postalardaki ekli dosyaları kesinlikle açmayın.
Kaynak : Tamİndir

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları