Facebook Hayran Kutusunu Dinamik Bloguna Ekle

Facebook Like Box

Facebook’un Sosyal eklentilerinden olan Hayran kutusunu ( Line Box) Dinamik blogunuzda, HTML şablonunu kullanmadan, yazılarınızın altında çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yeni yazı yazdığınızda, yazının altında çıkacak olan hayran kutusunu (Like Box) eklemek için çok basit bir uygulama kullanacağız.
Yapılacak işlemler :
1. Daha önceden klasik blog kullanıyorsanız ve yeni dinamik blog kullanmaya başladı iseniz Gadgetlerden kodu alabilirsiniz.
2. Facebook hayran kutusu kodunu hiç almadı iseniz,
Buradan Giriş yapın.
Tarayıcınızda yeni bir Facebook sekmesi açarak sayfanızı bulun ve sayfa linkini kopyalayın. Sayfanızı açtığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi linki kopyalayacaksınız.
Facebook hayran (Like Box) Sayfa linki kopyalama

3. Sayfadan kopyaladığınız linki, giriş yaptığınız, Facebook sayfasında “Facebook Page URL “ yazan kısma yapıştırın. Sağda boş bir yere tıklayın.
Facebook sayfanızı göreceksiniz. Yapılandırmadan devam ediyoruz.
4. Kutuda “Facebook da bizi bulun” yazısının görülmesini istemiyorsanız, header yazısındaki tik’ kaldırın. sayfa içeriklerinizin uzunca görülmesini istemiyorsanız “Stream” tik’ini kaldırın. Bunları kaldırdıgınızda box kutusundaki değişimleri göreceksiniz.Facebook Like Box

4. İstediğiniz ayarları tamamladıktan sonra Ged Code butonuna tıklayın açılan kutucukta İframe sekmesine tıklayarak kodu kopyalayın

Facebook İframe Kodu

5. Öncelikle blogunuzun yedeğini alın (Kodlar arasında bir değişiklik olmayacak, ancak yapılan her işte yedek almanız önemlidir.)
6. Blog paneline giriş yapın,
Ayarlar ⇒ yayınlar ve Yorumlar ⇒ Kayıt Şablonunu açın
7. Biraz önce aldığımız Facebook İframe kodunu yapıştırarak, blogunuzu kaydedin.

Kayıt Şablonu
8. Blogunuzda Yeni yazı yazma sekmesine tıklayın, Facebook uygulaması görülmeyecektir.Önizlemeye tıklayın, açılan sayfada Facebook uygulamasını göreceksiniz. Artık her yazı yazdığınızda Facebook Hayran Sayfasıda beraberinde görülecektir. Anlayamadığınız bir konu olduğunda yorum yazmakta çekinmeyin. Konuyu beğendi iseniz düşüncelerinizi belirtin.

Facebook Hayran Kutusunu Klasik blogunuza eklemek için linki takip etmeniz yeterli olacaktır.