Bloggerda Yazının Devamı Nasıl Yapılır

Atlama aralığı
Yazıyı kesme diğer adı ile Atlama aralığı nedir nasıl kullanılır? Blogger da yazı kesme (atlama aralığı) işlemi yada yazının devamını oku gibi yazıları birçok sitede görürüz. Peki nedir bu ? Neden yazı kesilir diye bazı okuyucular kızabilir. İlk görünüşte doğrudur. Ancak yazı kesme, yazının devamı gibi konular biz webmastır'lara çok şey kazandırır. Bizlere kazandırdığı kadar okuyucularımıza çok büyük faydası vardır.

Kesilmiş bir yazıda ise tıpkı reklam metni okur gibi aynı anda birkaç sayfanın yazısını görüp ilginizi çeken yazılara yönelmeniz size zaman kazandırmış olacak, ayrıca aradığınızı hemen bularak yazının devamını oku yazan kısma tıklayarak okuyacaksınız. Bu işlem tek sayfada birçok sayfanın tanıtımına katgısı olduğu kadar site açılma hızına da katgısı sonsuzdur.

Yazdığımız yazıya devamı bağlantısı nasıl yapılır :

Yazınızı yazdınız, yazınızın dikkat çekecek kısmını belirleyerek fareniz ile o kısmı belirleyin ve yukarıda “atlama aralığı” iconuna tıklayın. Artık yazınız ana sayfada tıkladığınız yerden kesilmiş, kesdiğiniz yerde de “Devamı “ kelimesi görülecektir.
Devamını Oku
Hepsi güzel de bu devamı yazısını “devamını oku »” olarak yazamaz mıyız ?
Çok basit bir şekilde Devamını Oku yazısını değiştirebilirsiniz.

Yapmamız gerekenler ;

Tasarım ⇒ Yerleşim ⇒ Blog Kayıtlarını açın, “Devamı »” yazan yere tıklayın devamı yazan kısmı tamamlayarak "nı oku" yazın. Ne kadar kolay değil mi.
Not: Bu anlatığım konuda yazı kesme ve devamı işlemleri Dinamik bloglar da gözükmez. Ancak siz yinede ayarları hazır hale getirebilirsiniz.

Kategoriler ➤

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları