Ana içeriğe atla

Webmaster Veri İşaretleyici Kırmızı Mesaj Uyarısını Düzenleme


Webmaster, Veri işaretleyicisi, Sayfa grup satırı makale yanında kırmızı renkli işaretlenmiş pencere gördüğünüzde, Sayfaların değiştiği mesajını veren bu hatalı ögeyi düzeltebilirsiniz.

Web Yönetici araçları, Search Console, Veri işaretleyicisi, web sitenizde yayınlanmış makale verilerinin işaretlendiği, Veri türü, Kaynak, Sayfa sayısı, Öğeler, Hatalı öğe sayısını gösteren alandır.Web sitenizde İşaretlemiş olduğunuz Sayfalar değişmiş olabilir. Sayfa satırında şu mesajı okuyabilir, 

Son etiketlenmelerinden beri bu sayfalar önemli derecede değişmiş olabilir. Lütfen sayfa grubunu inceleyin ve tüm etiketleme sorunlarını düzeltin. Önemli miktarda değişiklik varsa sayfa grubunu yayından kaldırıp yeni bir tane başlatmak da isteyebilirsiniz.” 

Düzenle butonu ile ilgili sayfaya giriş yaparak verilerimizi düzenlemeye başlayabiliriz. Mesaj ileti pencere görünümü.


Düzenle butonu mesajını okuduktan sonra, Düzenle seçeneği ile devam ederseniz daha önceden oluşan hatalar ve bu hataların diğer sayfalarınıza bağlantı vermesinden dolayı çok fazla sayfa düzenlemeniz gerekebilir. Düzenlemeye devam etmeyi seçtiğinizde şu şekilde uzun bir uğraşın içine girmiş olacaksınız. Resmi inceleyin.

Sayfa Grubunu Silin:

1. Bu durum kişisel bir bezginlik yaratacağından izlemeniz gereken adımları takip edebilirsiniz.

2. Veri işaretleme panelinde bulunan, Menü çubuğuna fareyi yanaştırın.
  • Search Console dön.
  • Bu sayfa grubunu sil. 
  • Örnek sayfaları düzenle.
  • Yayınla ve Ayarlar seçeneklerini göreceksiniz.
3. Bu sayfa grubunu sil, çöp kutusu simgesine dokunun ve Sayfa grubunu silin. Sayfa Grubunu sildiğinizde, daha önce yanlış işaretlenmiş grubu silmiş oluyorsunuz. 

Çekinmeyin, aynı Sayfa grub verilerini tekrar işaretleyeceğiz. Böylece yapacağınız işlem kısa zamanda bitmiş olacak. Sayfa grubunu sil, seçeneği ile devam edin. Silinmesi için Onaylayın. 

4. Hatalı kırmızı mesaj penceresi olarak karşınıza gelen Sayfa grup numarasını aramayın bulamazsınız. Merak etmeyin. 

5. Yapılandırılmış veri, Hatalı öğe sayısı listenizden veri işaretlemeye devam edin. İlk veri işaretlemeniz bittiğinde, biraz önce sildiğiniz Sayfa grub numarası ile devam edeceksiniz. 

Yani silinen hatalı Sayfa grub numarası değişemeyecek ancak sıralamada boşalan yerini alarak hatalı sayfaların veri işaretlemesine devam etmiş olacak.

Yapılandırılmış Veri İşaretleme Neden Önemli?

Web sitenizde yazmış olduğunuz tüm makaleler, Google arama sonuçlarında hatalı bağlantı ve yapılandırma ile ilgili çalışmanız yoksa mutlaka çıkacaktır. Hatalı yapılandırılmış tüm sayfalarınız Web Yönetici araçları, Search Console, sütun kısmında karşınıza çıkacaktır.

Web siteniz için ne kadar çok hatalı öğe veri işaretlemesi yaparsanız doğru olarak yapılandırılmış makaleleriniz Google arama sonuçlarında çıkmaya hak kazanmış demektir. 

Bu çalışma sonuçlarını web site trafiğini incelediğinizde bir artışın olduğu göreceksiniz.
İlgili konu hakkındaki diğer makaleleri Veri araçları kategorisinden okuyarak web sitenizi daha aktif nasıl yapabilirsiniz okuyun. 

Sormayı düşündüğünüz konular mı var? Yorum penceresini kullanabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …