Ana içeriğe atla

Related Posts Farklı Benzer Yazılar Widget Eklentisi

Blogger yazılarınızın altında görülen, Bunlarda ilginizi çekebilir Linkwithin (Related Posts) benzeri farklı Widget eklenti seçeneği kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, blog’un Menü çubuğu Kategoriler alt menüsünde yer alan Related Posts ismine tıklayarak altı farklı seçeneklerdeki Bunlarda ilginizi çekebilir yazılarına göz atabilir, beğendiklerinizi blog’unuza ekleyebilirsiniz. Menü çubuğunda sizlere önerdiğim Related Posts benzer yazılar eklentisi tüm yazılarınızı size ait olan, FeedBurner Rss beslemesinden alarak çok hızlı olarak yükleme yapar. Ancak, farklı bir uygulama düşüncesinde iseniz aşağıda anlatılanları takip ederek Related Posts benzer yazılar eklentisini de kullanabilirsiniz.

Farklı bir site Related Posts benzer yazılar eklenti uygulama adımları :

1. Buradan engageya.com sitesine giriş yapın.
2. Siteye üyelik yapabilir veya hemen ücretsiz widget’i alabilirsiniz.
3. Ücretsiz widget alın ( GET FREE WIDGET ) butonuna tıklayın.
4. Açılan pencerede Related Posts benzer yazılar eklenti ayarlarını göreceksiniz. Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız tüm yazılar seçiminize bağlı Ülke dilinde görülecektir.

Related Posts benzer yazılar eklenti ayarları :

1. Widget adı : Standart Widget ( Default Widget ) bir ayar yapmanıza gerek yoktur.
2. Düzen : Ok işaretine tıklayarak, 16 ad. farklı görsel widget seçimi için her birine tıklayarak ön izleme ile görüntüleyin. Beğendiğiniz herhangi birini seçin. Yan tarafta alt alta görüntü isterseniz bir rakam seçin. Zaten 2 rakam mevcut.
3. Örneğimizde yuvarlak küçük resimleri kullandım.
4. Her bir resim altında kısa açıklamaları mevcut. Bu açıklama renklerini Font Rengi seçeneğine tıklayarak görülmesini istediğiniz rengi seçin.
5. Üst bilgi : Pencerede, You might enjoy reading : İngilizce kelime yazılı. Bu kısma, Benzer yazılar, Bunlarda ilginizi çekebilir veya farklı bir satır yazabilirsiniz.
6. Web Site Domain : Blog/site linkinizi ekleyin.
7. Hemen yan tarafta Ülke dilinizi seçin.
8. Öneri tipi : Burada otomatik seçim görülmektedir. Bu kısım önemlidir. Widget aldığınız site seçimize bağlı olarak sponsor reklam gösterebilir. Veya siz hiç bir şeyin görülmemesini isterseniz, ilk seçenek olan ; Blogunuzdan İlgili içerik kutu seçeneğini işaretleyin.
9. Blog/Siteniz için bir kategori belirleyebilirsiniz.
10. Seçim Platformu bölümden kullandığınız site yapısını seçin. Örnek, Blogger.
11. Facebook fan sayfanızı eklemek isterseniz Facebook fan sayfanızın bağlantı linkini yazın. Tüm işlemleri bitirdiğinizde, biraz önce kayıt olmadan yapabileceğiniz dediğim konunun değiştiğini göreceksiniz. Sizden kayıt olmanızı isteyen seçeneği göreceksiniz. Ancak sorun olan bir kayıt sistemi değil. Kaydınızı yapın.
12. Hemen alt kısımda yeşil renkli İnstall Widget butonuna tıklayın. Açılan pencerede birkaç ad. kullandığınız blog varsa aralarında seçim yaparak Widgeti gönderin. Blog’unuza gönderilen widget’i Blog kayıtları altına sürükleyip konumlandırın ve kaydedin. Üye olduğunuzdan istediğiniz zaman görünümler arasında değişiklik yapabilirsiniz.

Sürpriz neler var : 

Sidebar sütun kısmına slayt, benzer yazılar, metin yazıları ekleyebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …