Ana içeriğe atla

G+’da Sizi Kim Eklemiş Silmiş

Google Plus çevreleri anlama
Google Plus’un kısaltılmış ismi olan G+’da sosyal paylaşım çevrelere sizi ekledikten sonra çevrelerden çıkaran kendini akıllı sanan kişiler ne yapmış, neden yapmış yazının devamını okuyarak anlayarak gereğini yapın. Google Plus’un çevrelere ekleme sınırı 5000 kişi ile sınırlıdır. Yukarıda gördüğünüz resimdeki gibi, Google Plus Web site sayfanız varsa her bir faaliyet için 5000 kişi sınırı alırsınız. 5000 kişi sizin ekleyebileceğiniz sınırdır. Sizi ekleyenler bu sınır içinde değildir ve ekleyen sınırı yoktur.
Google Plus çevrelere sizi ekleyen kişiler farklı düşüncelerle ekleyebilir. Bu düşünceleri kısaca inceleyelim.

Google Plus’a ilk defa giriş yapanlar :

Google Plus’a ilk katılım sağlayan kişiler çevrelerini genişletmek için takipci sayısı fazla olanları çevrelerine eklerler. Böylece büyük bir kitle paylaşımı içinde olurlur.

Google Plus’a ticari veya site tanıtım amaçlı katılımlar :

Web site tanıtımı veya ticari ürün tanıtımı için Google Plus’a giriş yapan kişiler çevrelerini genişletmek için yine takipci sayısı fazla olan çevrelerine eklerler.

Hiçbir etkinliğe sahip olmayan paylaşılanları paylaşanlar :

Google Plus’a ilk defa giriş yapan ancak henüz yapacağı birşey olmadığından diğer kullanıcıların paylaştıklarını paylaşarak kitle oluşturmaya çalışanlardır.
Kısaca her alanda, her düşüncede insanlar Google Plus’u kullanabilir. Ancak kendini çok kurnaz sanan birkaç forumda okuduğu yazı ile süper işler yapabileceğini düşünen karakterlerde vardır.
Bu tip insanlar takipcileri fazla olanları önce çevrelere eklerler. Çevrelere eklenen kişilerde o ekleyeni çevresine ekler. işin sorunlu olan kısmıda bu alanda başlar. Kendini kurnaz olarak tanıyan kişi bir müdted sonra eklediği kişileri çevrelerinden çıkararak kendisini çok fazla izleyen çevreler olduğu karakter havasına girer. Bu tip insanları çevrelerinizden ayırarak temiz bir çevre ile nasıl devam edeceksiniz bu konuyu göreceğiz. Konuyu daha iyi anlayabilmeniz için Google Plus  da açtığım Guney59 Paylaşım blog sayfamdan örnek vereceğim.
Yukarıdaki Google Plus sayfa resminde de çevrelere ekleyen kişileri görüyorsunuz. Sahte ekleme çıkarma yapanları temizledikten sonra aldığım son görüntüdür. Üsteki sayı 190 civarında idi. Şu anda farkı anlamanız için 135 kişiye düşürdüm. Hatta yazıyı yazdıktan sonra bu rakam 132 oldu. Google Plus Guney59 Paylaşım sayfasını görebilir katılım sağlayabilirsiniz.
Google Plus çevrelere ekleyip sonra çıkan kişileri çevrelerden nasıl çıkaracaksınız :
1. Google Plus’a giriş yapın.
2. Google Plus sayfa veya kişisel profil için hakkında kısmına girin.
3. Çevre resimlerinde “Çevrelerinizde” ve “Sizi çevrelerine ekleyenler”i  göreceksiniz.
4. “Çevrelerinizde” satır karşısında rakama tıklayarak açın. Pop-Up açılan pencerede tüm çevreler resimleri ile sıralanmış olarak karşınıza gelecektir.
5. Her bir resmin üzerinde iken mausu sağ tıklayın ve tüm resimlerde aynısını yaparak “bağlantıyı yeni sekmede aç” ismine tıklayın. Yaklaşık 10 resim açın bilgisayar ram’i zorlanmasın.
6. Bbağlantıyı yeni sekmede açtığınız sayfaya tıklayın. Takipci rakamlarının altında küçük bir daire sola ve sağa dönük ok işaretlerini göreceksiniz.
Ok işaretlerinin anlamları :
  • Sola dönük ok : Sizi takip edenler,
  • Sağa dönük ok : Siz takip ediyorsunuz
  • Sol ve Sağ her iki yöne dönük ok : Her iki taraf da birbirini takip ediyor.
  • Boş hiçbir daire ve ok yok : Sizi takip eden yok.
7. Sizi daha önceden takip eden ancak sonradan takipten çıkaranları çevrelerden çıkarın.
8. Gerçek takipci sayınız hemen alt kısımdaki “Sizi çevrelerine ekleyenler” rakamlardır.
Yukarıda anlatılan konu Twitter ve Facebook da da yaşanmaktadır. Organik takipciler için evet, ancak insanları kullanmaya çalışan takipcilere izin vermeyin.
Google Plus İpucu ;
Google Plus takip eden çember sayfanıza giriş yapın ve Takiptekiler ismi ile yeni bir çevre adı aluşturarak takipcilerinizin davranışlarını takip edip gerektiğinde çemberinize ekleyin. Konu hakkında fikirlerinizi ve yazıyı beğendi iseniz paylaşın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …