Blogger Yazı Etiketlerini Gizleme


Blogger Ana sayfa yazının devamının hemen altında yazılarınıza bağlantı oluşturan etiketleri gizleyerek, blog sayfanızın hızlı açılması ve blog temanızın derli toplu olmasını sağlayan Labels etiket gizleme eklentisi. Blogger şablon kodlarına ekleyeceğiniz küçük bir kod ile Ana sayfadaki etiketleri gizleyerak sayfa yüksekliğinden yer kazanabilirsiniz. Etiketlerin gizlenmesi sonucu kazanılan alan için bir yazı daha ilave edebilirsiniz. Ana sayfanızda 7 ad. post mesaj etiketleri gizleyerek temanızı sadeleştirin. Yazı etiketlerini gizlemek için aşağıdaki adımları takip edin.

Canlı Demo

Blog İpuçları ⇒ Kod ekleme işlemlerinde mutlaka blog’unuzun yedeğini alın.

Blogger yazıya atanan bağlantı etiketlerinin gizlenmesi :

1. Blogger kumanda panelinize giriş yapın.

2. Şablon kodlarınızı açın ve aşağıdaki kodu bulun. CTRL+F ile aratabilirsiniz.

Blogger şablonda kod nasıl bulunur

<div class='post-footer-line post-footer-line-2'>

3. Arattığınız kod bazı temalarda iki ad. olabilir. Bulduğunuz kodun hemen altında Labels yazısını görürseniz doğru yerdesiniz.

4. Bulduğunuz kodun hemen altına aşağıdaki kodu ekleyin ve blog'u kaydedin.

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>

5. Blogger şablonu bir hata kodu üretecektir. Şablon üstündeki hata numarasına bakın. Sol sıra numarasını bulun bu numaranın hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyin ve kaydedin.
</b:if>

6. Hata mesajının kalktığını göreceksiniz. Blogunuzu ön izleme yaptığınızda Ana sayfadaki etiketlerin gizlendiğini, Devamını oku ismine tıklandıktan sonra etiketlerin tekrar görülür olduğunu göreceksiniz. Şablon içindeki kodları daha iyi anlamak için aşağıdaki resmi tarayıcı yeni sekmede inceleyin. Konu hakkında anlaşılmayan bölümler için yorum yazarak yardım alın.