Blogger Yazar Profilini Yayının Altında Göster

Yazar Profilini Yayının Altında Göster
Blogger yazı yayın altında yazar profilini gösteren eklentiyi işaretleyerek yayın altında profil resminizin çıkmasını sağlayabilirsiniz.Çok yakın bir zamanda eklenen bu eklentiyi sizlere biraz geç haber verdim. Belki siz şu anda kullanmaya başladınız bile. Ancak bu süre içinde gözlemlediğim birçok blogda bu eklentiyi göremedim. Tabi bu da işin diğer boyutunu kapsamakta.
Birçok blogger dışı temalarda kullanılmakta olan yazar profilini artık sizde kullanabileceksiniz. Blogunuzda misafir yazar yayınları varsa çok doğal olarak yazıyı yazan kişilerinde yayınlar altında resimli profilleri görülecek.
Yazar profillerinde görülen açıklamalar nasıl yapılandırılacak ?
Yazar profil açıklama yazıları, Google Plus hakkında kısmındaki profil bilgilerinden otomatik olarak alınmakta. Dilerseniz Google Plus profilinizden bu yazıları değiştirebilirsiniz.
Blogger yazar profilini etkinleştirmek için yapılacal işlemler ;
1. Blog kontrol paneline giriş yapın
2. Yerleşim → Blog kayıtları → Düzenle tıklayın
3. Kayıtlar arasında reklam göster sekmesinin hemen üst kısmındaki seçeneği işaretleyin ve blogu kaydedin.

Blogger Yazar profilini
Yazar pencere içerisindeki yazıyı değiştirmek isterseniz yapılacak işlemler ;
1. Google Plus açın
2. Profil giriş → hakkında → Genel → Tanıtım sekmesi içindeki yazıyı istediğiniz gibi değiştirdiğinizde, Google Plus ile Blogger arasında köprüyü kurmuş olursunuz.
Buradaki açıklamaya yazacağınız yazılar blog yayınlarınız altında yazar penceresinde görülecektir.
Google Plus Profil yazımdan bir örnek ;
Admin, Yazar ;
Merhaba, Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites uygulama ve yenilikleri hakkında güncel haberler Platformumuza hoşgeldiniz. Yayınlar hakkında yorum yazarak bilgi alabilir, ayrıca Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz.
Google+ yazar açıklaması
NOT : Yazar profil eklentisi Dinamik Blogda çalışmamaktadır.