Google Chrome Zenmate Uzantısı İle Sitelere Engelsiz Girin

Google Chrome Zenmate Uzantısı
Zenmate VPN hizmeti, tüm sitelere  şifreli ve güvenli giriş yapabileceğiniz ücretsiz Google Chrome tarayıcı eklentisidir. Ücretsiz hizmet veren Zenmate VPN’i (wikipedia) bir tıkla tarayıcınıza kurarak ülkeler tarafından uygulanan kısıtlama engelini aşarak çalışmalarınızı sağlıklı bir şekilde yürütebileceğiniz bir girişimdir.Zenmate hakkında geniş bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.
Zenmate kullanmaya başladığınızda VPN hizmetini kullanmakla kalmayıp, şifrelenmiş veri taransferleri yani (https) imkanlarından da yararlanmış oluyorsunuz.
Maalesef Türkiyede Google Sites erişimi engelli ve ulaşılamıyor. Google Sites’in yasaklı olabilecek yayın yapabileceğini düşünebilir misiniz ? Mümkün değil. İnterneti kullanmasını dahi bilmeyen bir kişinin almış olduğu karardan dolayı kapalı. Yasaklamayı çok seven bir ülke olduğumuzdan ve bizde yasakları bazen delmesini seven kişiler olarak bu proğramı sizlere sunmaya karar verdim. O yasakcılar evlerinde mum ışığında oturup dünyaya güneş gözlüğü ile bakmayı sürdürebilirler.
Hiçbir proğramı incelemeden blog yazılarımı yayınlamadığımı beni yakınen tanıyanlar çok iyi bilirler.
Zenmate
Zenmate kurulumu ne işimize yarayacak :
1. Hiçbir DNS değiştirmeden Google Sites sitesine girebileceksiniz. Google Sites eğitim düzeyinde çalışmalar yapan bir Google ürünüdür. Dilerseniz ücretsiz site açarak kullanabilirsiniz. Ortak çalışma yapan eğitimcilere toplu çalışma olanağı verdiğinden dolayı tavsiye ederim. Bir örnekle açıklamak gerekirse ;
Öğretmensiniz ve öğrencilerinizle ortak projeler üretip çalışmak istiyorsunuz. Aynı anda site üzerinde çalışmalarınızı dökünlarla yaparak çalışabilirsiniz. Google sites nasıl kurulur ve ne şekil de çalışır gibi bilgileri
2. Avrupa kanallarına girip izlemek istediğiniz bir maç mı var ? Bu eklenti giriş yapın izleyin.
3. Güvenlik üst düzeyde olup, kapsüllenerek şifrelenmiştir. Verileriniz giriş ve çıkıçlarınız güvendedir.
Bu kadar bilgi bile benim için yeterlidir. Bu kurulumu nasıl yapacağız ?
→ ZenMate’i kurmak isterseniz şuradan Chrome eklentisini indirebilirsiniz.
→ Chorome Web Mağazasından indirmek için giriş yapın.
4. Email bilgilerinizi girin. Gelen aktivasyon şifreniz ile siteye girip şifrenizi değiştirin.
5. Şifrenizi kopyala yapıştır yapamazsınız kabul etmez. Elle girmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.
6. Chroem Tarayıcınızdaki uzantıyı istediğiniz zaman On konumundan Of konumuna alarak ilk kullanıma dönebilirsiniz.