Blogunuz İçin Kod Penceresi Uygulaması

Blogger Kod penceresi Eklentisi
Blogger Blog yazılarınızda eğitim, öğretim amaçlı kod örnekleri vermeyi düşünebilirsiniz. Yazılarınıza kod penceresi eklemenin en güzel yolu, formatmysourcecode bloguna giriş yaparak kod'unuzu eklemek ve bir alt pencereden kod'unuzun formatlanmış şeklini alarak blog'unuz da kullanmakdır.
Kod dizimini blog'unuzda nasıl kullanacaksınız ;
1. Formatmysourcecode bloguna giriş yapın
2. Kullanacağınız kodu kopyalayın
3. “Paste your text here.” yazılı alana yapıştırın
Örnek ekleyeceğimiz kod adı : Zaman ayarlı, Aşağıdan yukarıya kayan yazı
Yukarıdaki resimde eklediğimiz kod için açıklamalar ;
1. Kodunuzu yapıştıracağınız text alanı
2. Eklediğiniz kodun convert edilmiş görünümü
3. Converd edilen kod'un blog’unuzdaki görünümü
Dikkat ederseniz 2. pencerede kod yazı görünümü aynı değildir. Kodun çevrilmiş görünümüdür.Şimdi ikinci penceredeki kod'u ctrl + c ile kopyalayın ve blog yeni kayıt editörünüzü açın.
4. Editör'ünüzde sol üste bulunan “HTML” tıklayarak kodların görüldüğü alana geçiş yapın
5. Biraz önce aldığınız kodu ctrl + v ile yapıştırarak “Oluştur tıklayın
6. Artık kodunuzu görebileceksiniz. Blog'unuzda kod paylaşmak istediğinizde bu şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemi okuyucularınıza mutlaka canlı bir demo göstererek sergileyerek, onların ne olduğunu anlamasını sağlayın.
Yani CANLI DEMO yazınıza bağlantı verin. Ben biraz önceki kod'u test blogumda gadget olarak ekledim. Canlı demoya tıklayarak sidebar da inceleyebilirsiniz.Aşağıda eklediğim kod dan daha farklı görünümler göreceksiniz.
Sizde blog’larınızda Duyuru Kod Eklentisi yazımı inceleyerek farklı uygulamaları Gadget olarak blog’larınızda kullanabilirsiniz.
Kodumuzun adı : Zaman ayarlı, Aşağıdan yukarıya kayan yazı

<marquee align="middle" scrollamount="1" height="30" width="100%" direction="up"scrolldelay="1">YAZINIZ BURAYA</marquee>

YAPTIĞIMIZ İŞLEMİ BEĞENDİNİZ Mİ ?