Wordpress Bloguna Online Sayac Ekle

Histats Online Sayaç

Wordpress sitenize Histats Online Sayaç Kodunu ekleyerek sitenizde online ziyaretci, günlük ziyaretci, toplam ziyaretci sayınızı takip edebilirsiniz.
Histats Online Sayaç Kodunu Wordpress  Sitenizde nereye koymamız gerekiyor ?

Wordpress  Sitesi için uygulayabileceğiniz farklı kod uygulaması ile tüm istatistik bilgilerini görebilirsiniz. Ücretsiz Wordpress uzantılı siteler  ile kurulan sitelerde JavaScript kodu kullanılmadığını biliyoruz. Bu nedenle yapacağımız uygulama farklı olacaktır. Şimdi bu kodu nasıl alacağız, nereye koyacağız inceleyelim.
Yapılacak işlemler :
Histats sitesine giriş yapıyoruz.
Açılan sayfada üye işlemlerinizi başlatıyorsunuz.
Kayıt yazan yere tıklayın ⇒ Bir Web sitesi ekleyin tıklayın ⇒ kullanıcı adınız.Wordpress.com URL’nizi yazın.
Alt kısımda Saat dilimiKategori Site başlığı Site açıklamasını yazın
Saat dilimi için zorlanabilirsiniz “Türkiye” seçimi : O anda saat kaçsa, onu seçin, sağ tarafda , Asya/İstanbul seçin, Site ziyaret sayısını, sayfa görüntüleme sayısını biliyorsanız yazın, yoksa devam edebilirsiniz.
Şartlar kabul edilmiş şekilde göreceksiniz.Alt kısımda görülen doğrulama karakterlerini yazın. Diğer seçimleriniz tamamlandı ise devam butonuna tıklayın.
Yeni açılan sayfada eklediğiniz siteniz görülecektir. Sitenize tıklayın.
Sitenizin İstatistik bilgi sayfası ile karşılaşacaksınız.Sayfanın sağ üstünde Sayaç Kodu yazan yere tıklayın.Açılan sayfada yeni bir sayaç ekleye tıklayın.Yeni bir sayaçlar listesi karşınıza gelecek.

Histats Sayaç Çeşitleri
Bu sayaçlar listesinden Online sayaç'a tıklayın ve beğendiğiniz sayacın üzerine tıklayın. Sayaç’a tıkladığınızda yeni veri sayacı bölümüne geleceksiniz. Buradaki açıklamalar.
1.Her zaman üste : Sabit kaymayan bir görünüm sağlar (Diğer sitelerde de kullanılabilir) Sayfa kaysada sayaç görülür.
2.Sayfa Kaydırma : Sabit kayan bir görünüm sağlar (Diğer sitelerde de kullanılabilir) Sayfa kaysada sayaç görülmez.
Lütfen yazıya dikkat biri görülür, diğeri görülmez, yazı koyu vurgulanmıştır.
Seçiminizi yaptıktan sonra kaydedin. Sayaçlar sekmesine geleceksiniz.Seçim yaptığınız numaraya tıklayın.Sağ taraf da seçiminizin önizlemesi gelecektir.Alt kısmda renk paletinden istediğiniz bir renk seçebilirsiniz. Bu kısımda yapacaklarımız.
1.No Java Script tklayın
2.Google translate açıksa, Google translateyi orjinal konumuna alınız ki, kod okunur hale gelsin. Açıklama örnek resmi aşağıda vurgulanmıştır.

Histats Online Sayaç ayarlar
Wordpress.com yönetimine giriş yapıyorsunuz.
Başlangıç ⇒ Görünüm ⇒ Bileşenler ⇒ Metin Kutusu seç ve Sidebar’a sürükle
taşı ⇒ Metin kutusunu açın ⇒ Histats Online Sayaç kodunu yapıştır ⇒ Kaydet
Metin kutusunu Sidebar da yukarı, aşağı istediğiniz bir alanda konumlandırın.
Metin kutusuna Kod ekleme resimde belirtilmiştir.
Wordpress Metin kutusu
Artık online izleyicilerinizi buradan görebilirsiniz. Genel istatistikride resme tıkladığınızda Histats’a yönlenerek genel araştırmanız, incelemenizi yapabilirsiniz.
Histats Genel İstatistikler
Histats kodu eklendikten sonra Worpress blogunuzdaki görünümü yazımızın başındaki resim gibi olacaktır.Anlaşılmayan konularda yardım almaktan çekinmeyin.