Yazar Kafenin Kopya İçerik Desteği

Hürriyet gazetesi uygulaması olan yazar kafe kopya içerik yayınlara artık izin mi veriyor? 08 ocak 2014 tarih ve Türkiye saati ile ÖS: 20:14 de yazılan (5 gün önce) Chrome Güncellemesi 32.0.1700.72 m konulu yazımı birebir kopya yaparak linkleri kaldıran ve kaynak belirtmeyen, Onur Turalı yazar arkadaşımızı koskoca gazeteyi ayakta uyuttuğu için tebrik ederim. Com uzantılı, Wp alt yapılı blogger sitesinde Seo, webmaster, hacking, Dmca ve telif hakları gibi etiketleri görünce gülmekten başka bir şey aklıma gelmedi.
Gazeteyi atlatmakla kalmamış Alexa ve Google dizinlerinden tam not almış arama sonuçlarında Yazar Kafe ismi altında 3 gün önce yani ben yazımı yayınladıktan 2 gün sonra aynı yazıyı virgülüne kadar yayınlamış. Sağolasın arkadaşım.Bari biraz emek verip de 2 adet virgül koysaydın.
Onur Turalı yazar arkadaşımızın yazdığı kendince özgün kopya yazısına bakıp yazar kafesi için oy vermek isterseniz sizlere link verim.
Onur Turalı’nın kopya özgün linki:
Söyleyecek başka laf bulamıyorum.Pes yani.Bu iş bu kadar basit demekki. Kopyala yapıştır yayınla birde arkana Hürriyet gazetesi yazar kafe’i al ve özgün yazar diye kendini lanse et.
Umarım bu açıklamadan sonra Hürriyet yazar kafe adam gibi içerikleri kontrol eder ve gereğini yapar.
14 Ocak 2014 tarihinde Adnan Güney tarafından ÖÖ : 00:26 'da yazılmıştır.