Blogger Resim Özelliklerini Kullanma SEO

Resim özleştirme
Blogger resim özelliklerini kullanarak SEO’nuzu arttırın. Resim özelliklerini kullanmak SEO için (Arama Motoru optimizasyonu) çok önemli olduğunu unutmayın. Blog yayınlarınızın okunurluk derecesini arttırmak eklediğiniz resimlerin aranabilir olmasını herhalde istersiniz ? Birçok blog kullanıcıları yazı yayın resimlerinde alt ve title özelliklerini kullanmadığını görüyorum. Yazı özelliğinin kullanılmadığını nasıl anlarsınız ?
Herhangi bir yazı içinde resmin üzerine maus'u yanaştırın.Resim özelliğini anlatan bir açıklama görülmüyor ise, yazı için gereken SEO yapılandırması yapılmadığını anlayabilirsiniz.
Bu nedenle resimlerinize artık kolaylıkla "alt" ve "title" özelliklerini ekleyebilirsiniz. Bunları eklemek için Yayın Düzenleyiciniz de bir resme tıklayın ve Özellikler'i seçin. Resminize "alt" ve "title" özelliklerini ekleyebileceğiniz bir metin kutusu görünür. "Alt" özelliği, resmi görüntüleyemeyen (tarayıcı uyumluluğu veya görme bozukluğu gibi nedenlerle) kullanıcılar için resmin bir açıklaması niteliğini taşır, "title" özelliği ise resimle ilgili daha uzun açıklamalar eklemek için kullanılabilir.
Dikkat edilecek diğer önemli konular bazıları :
1. Başlık isminin küçük yazılması (İlk harfleri büyük olabilir)
2. Gereksiz (noktalama) işaretlerden kaçınmak
3. Yazıya verilen bağlantıların çalışır durumda olduğunu test ederek yazıya devam edin
4. Blog yazarlığı için hazırladığım ,Blog yazarları için 20 altın kural yazısını inceliyin
Yayın Düzenleyici'de "alt" ve "title" özelliklerini düzenledikten sonra resim etiketinizde yaptığınız değişiklikleri onaylamak için HTML görünümüne geçiş yapabilirsiniz.
SEO ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Web Yöneticisi Araçları Yardım Merkezi'ndeki bu makaleyi okuyun ve SEO Başlangıç Kılavuzu'nu (pdf) incelediğinizden emin olun.