Google Drive ile Döküman Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Eski adı Google Dokümanlar, yeni adı Google Drive, yapı olarak aynı isim olarak adı değişti. Bu yazıda sizlerle Google Drive ile doküman nasıl oluşturulur, doküman adı nasıl değiştirilir, tablo nasıl yapılır vs konulardan bahsetmek istiyorum. Kullanımı Office proğramlarından tanıdığınız Word sayfasından farklı değildir. Google Drive doküman sayfası kullanımı blog editörlerimizdeki kullanım ile aşağı yukarı aynı özellikleri taşımaktadır.Hatta kullanımı çok kolay olması nedeni ile blogumuzun editörü yerine, yazılarımı burada yazıyor, bazı resimlerimide bu alanda biçimlendiriyorum.
Şöyle bir düşünelim blogunuzda yan yana üç adet resim koyma şansınız yoktur. Kodlarla çalışırsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak her kullanıcı kodla çalışmadığına göre bu işlemi en basitinden kullanma yoluna gidebiliriz.
İşte burada da Google Drive dokümanlar benim için ön plana çıkmış oluyor. Sizde kullanmaya başladığınızda anlatıklarıma hak vereceksiniz. Artık bu aracı blogumda blog editörü olarak kullanmaya o kadar alıştım ki, içeriklerimi nerede ise bu alandan yayınlayacağım.

Tabi henüz bu uygulama yok. Bu tamamen benim fikrim. Ama yarın olmayacağını kimse garanti edemez. Kesinlikle bir modül ilave ederek, blogla döküman sayfası arasındaki ilişkiyi sağlayacaklardır.
Dilerseniz bu konuyu fazla uzatıp resimlerle anlatmak yerine bir video ile izleyelim.

Google Drive ile Döküman Nasıl Yapılır? 

Kategoriler ➤

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları