Google Özel Arama Penceresini Yapılandırma

Blogger’un varsayılan arama penceresi haricinde, arama penceresini özelleştirip daha gelişmiş ve ayrıca Adsense hesabınız aktif ise reklam geliri sağlayabileceğiniz Google Özel arama penceresini tercih edebilirsiniz. Google özel arama pencere özellikleri ile web site tema rengi, dış, iç çerçeve rengi, ara isminin iç, dış çerçeve ve kendi isim rengi üzerine gelindiğinde değişen renkler gibi birçok özellikler ile kullanma imkanına sahipsiniz. 

Arama penceresinde herhangi bir etiket ismi ile arama yapıldığında karşınıza çıkan sonuçlar üzerine fareyi yanaştırarak ilgili bağlantı ve açıklamaları, renkli diktörgen bir çerçeve içinde gösteren ayarların nasıl yapıldığını aşağıda inceleyelim.

Google özel arama pencere yapılandırılması :

1. Google özel arama için giriş yapın

2. Blog’unuzu seçin.

3. Görünüm ve tarz → Genel olarak sonuç, ismine tıklayın.

4. Kenarlık ve rengi, penceresindeki ok işaretine tıklayın.

5. Özel Arama pencere dış çerçeve görünümü için bir renk seçin. Örneğin, açık mavi.

6. Seçiminizi görmek için altta Demo üzerine mau'su yanaştırın. Diktörtgen olarak arama pencere sonuçlarında çıkan link penceresine okuyucunuz maus’u yanaştırdığında yazı link ve açıklamalar mavi bir çerçeve içinde görülecektir. 

Diğer özellikleri inceleyerek yapabileceğiniz birçok uygulamayı inceleyin. Google özel arama penceresini nasıl kuracaksınız aşağıdaki linkten okuyun. 

Sizce, Blogger arama penceresi mi? Google özel arama penceresi mi? Seçiminizi yapın. Uygulamanın nasıl olduğunu merak ediyorsanız AdnanGuney.com Wordpress sitemden kontrol edebileceğiniz gibi şu anda aktif blog'umdan da  kontrol edebilirsiniz.
İlgili ⇒ Blogger İçin Google Özel Arama Kutusu

Ayrıca okuyabilirsiniz ⇒ 

Yorumlar