5/31/2013

YouTube Profiliniz Nerededir

YouTube profil bilgisi nerededir

Google, YouTube'i kendi ürünleri arasına katması nedeni ile, Google hesabınızla artık YouTube sitesine direk giriş yapabiliyorsunuz. Blog’umuz da sosyal paylaşım için gerekli olan Youtube profilimizi aradığımızda bulamıyoruz ve sorunlar da bu aşamada başlıyor.

Youtube profilinize nereden bakacaksınız ;

YouTube giriş yapın
→ Profil resminizin yanındaki ok işaretine tıklayın, açılan pencerede,
→ YouTube ayarları yazan sekmeye tıklayın
→ Genel bakış sekmesi açılacaktır ;
1. İsminizin hemen altında Google Hesap e-mailinizi göreceksiniz
2. E-mail sekmesinin hemen altında ilk yazılan sizin profil bilginizdir.
3. Profil bilginiz ve yanında şu yazıyı göreceksiniz ; kullanıcı adına dönün ve Google+ profili ile bağlantısını kesin
4. Profil bilginizin ilk sırada olduğundan oradaki ismi bir yere yazın ve you tube linki ile birleştirin.
örnek :
Profil ismi : adnanguney olsun
YouTube linkide : http://www.youtube.com/ ,olsun ve ikisini birleştirdiğimizde sizin youtube profil linkiniz şu şekilde olacaktır ;
http://www.youtube.com/adnanguney
5. Profil ismini öğrenmenin farklı bir şekli ;
→ İsminizin üzerine mausu yanaştırın ve sol altta çıkan ismi görün ve isminizin üzerinde mausu sağ tıklayarak bağlantı adresini kopyala yazısına tıklayın.
→ Kopyaladığınız linki bir metin dosyası açın ve yapıştırın.Şu şekilde bir link çıkacaktır. 
( http://www.youtube.com/user/profil isminiz ) Siz burda user kısmını sileceksiniz net olarak profilinizi elde edeceksiniz. 4. maddede verdiğim link gibi ;
http://www.youtube.com/adnanguney
6. Aynı yerden mobil için bir isim oluşturabilir veya şifre değişimi yapabilirsiniz.
7. Google profilinizle ilişkinizi kesebilir ve direk isminiz ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
Benim önerim profil ilişkinizi kesmemeniz yönündedir.  Google dan daha fazla güven duyduğunuz bir site varsa tercih sizin.
Yukarıda anlatılan ekran görüntüsünü izleyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

5/29/2013

Wordpress Ücretsiz CloudGames oyun Teması

Wordpress cloudgames oyun teması
Wordpress Ücretsiz CloudGames oyun Temasının Ana Menüsü ve sidebar başlık kısımları kırmızı band şeritten oluşmakta. Arka plan gizemli bir renk tonlama ve avadar ile beslenmiş duyarlı bir temaya sahip. Sadelik ve çekiciliğe önem veren oyun site sahiplerinin incelemeden geçmemesi gereken bir bir görsellik sergilemekte.
Özellikler :Ana sayfa 2 sütun, Menü sayfası Açılır hower stil, sidebar widget başlık şeritleri kırmızı, reklam ve sponsor ekleyeceğiniz 125x125 ve 250x250 px widget alanı, Sağ üstte sosyal imleme, Arama kutusu menü barda, Slayt geçişli pencere, Wordpress tarzı takvim eklentisi, Yazının devamı sol taraf da, Alt footer 3 sütun ve Sayfa navigasyonlu.
Temayı kendi sitesinden İndirebilirsiniz.

CCleaner V4.02.4115 Yeni Sürüm

CCleaner Bilgisayar temizlik proğramı
CCleaner v4.02.4115, Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner Programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

5/28/2013

Blogger Geliştirici Çalışma Eksiklikleri

Geliştirici Çalışma Eksiklikleri
Blogger, Blog Ana Sayfamız da Geliştirici çalışmalarının yapıldığı zamanlarda yaşanan hataları sizlere aktarmak istiyorum.Bu çalışmaların bizlere verdiği zararlar nelerdir aşağıda kısaca inceleyelim.
1. Sayfa altlarında açılan geniş boşluklar çok çirkin bir görünüm sergiliyor.
Seçenekler :
→ Çalışmlarını prototif bloglar üzerinde yapabilirler
→ Çalışmalar sırasında Blogger kullanıcılarına nezaketen bilgi geçebilirler “En azından TV ayarlarımızla oynamayız” Sizde doğru değil mi?
2. Yeni eklenen yorumlar eklentisi blog panelinde ms’de (milisaniye) olsa blog hızını birazda olsun etkilemiş.
3. Yorumların hemen altında çıkan Adsense reklamı hiç yok denecek bir alanda sıkışıp kalmış.
→ Adsense bu durum için bir çalışma yapmıyor mu ? Potansiyel Blog kullanıcılarının olmazsa olmazlarından olan reklam görselleri para kazandırmanın yanında blog içinde canlılık katan bir aktifide oluşturuyor.
→ Adsense yetkilileri bu durumun ya farkında değiller, yada birşey yapamıyorlar.
→ Yabancı ülkelerde bu konuda yazılan yazılara verilen cevap ise geliştirmeye çalışıyoruz. Şunları şunları yaptık gibi anlatımlardan ibaret.
4. Blogger çok güzel bir uygulama olmasına nazaran 5 yıldır bir Kategori eklentisini kullanıcı paneline ekleyemediler. Büyük eksiklik.
→ Ana sayfa menü uygulamasında açılır hover menüler için halen (Li, Lu,) larla uğraşılıyor. Bu çok üzücü bir konu.
→ Açılır menü genişlemeleri için bir gadget yapılamayacak kadar kod bilgisimi yok yada eklenti modülü eklenemeyecek kadar çok kötü bir sistem mi kullanıyoruz ?

Konu bence bu kadar zor olmasa gerek.Zorluk derecesi varsa bunu bizlere açıklamaları gerekir. Blogger’un ücretsiz kullanılması bilgi alınmaması yada bilgi verilmemesi gibi düşünülüyorsa Global Dünya Teknolojisinde büyük eksiklik demektir. Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Wordpress de açık kaynaklı bir blog olduğundan, hiçbir farkı yoktur.Wordpress forunmlarını incelediğimizde birçok yapıcı ve geliştirici kaynaklar görüyoruz. Yapılacak işlem hem anlatılıyor hemde görsellerle beslenerek okuyucu kitlesini devamlı destekliyor.
Blogger yazı paylaşımlarında görülen aksaklıklar :
1. Blog yazıları yazıldıktan sonra paylaşmak istediğinizde, yine bu çalışmaların etkileri olarak bazı hatalar ile karşılaşıyoruz. Bu hatalarda çalışma şevkimizi kırıyor. Bu hatalar nelerdir ? Kısaca bakalım.
2. Paylaşım penceresi açıldığında ;
→ Pencere içinde yazımız içindeki resimler görülmekteydi. şimdi görülmüyor.
→ Yazı başlıkları artık çıkmıyor.Yerine yazınızın başlığına verilen link olarak çıkıyor. Bu Google uygulama ve gelişimine zarar veren unsurlar.Google seviyoruz. Ama bu görütüler insanların soğumasına neden olabilecek görüntülerden ibarettir.
→ Blog başlığı, başlık linki ve alt kısımda yazı açıklamaları çıkmaktaydı. Yazı açıklamaları artık çıkmıyor. Bu kalıcı bir uygulamamıdır, yoksa gecici bir işlev midir bilinmiyor. Belirli saatlerde düzelen bu uygulama tekrar yerine bozuk haline terkediyor.
Sizlerle yapılan uygulamalar üzerinde kısa bir yazı paylaştım. Sizlerde görüşlerinizi belirterek sesinizin duyulmasını sağlayın.

Google Plus G+1 Paylaşım pencere eksiklikleri

Yeni Siteme Davetlisiniz (adnanguney)

Siteme Davetlisiniz (adnanguney)
Merhaba arkadaşlar.Guney59 Paylaşım Blog’umdan sonra yeni kurduğum www.adnanguney.com adlı sitemi sizlere tanıtmak istiyorum. Blog paylaşımlarıma devam ettiğim gibi diğer sitemde de paylaşımlarımı devam ettiriyorum.16 Mayıs 2013 de sabah 05,00 de kurduğum sitem, Alexa Dünya sıralaması 27 milyonla başladı. 27 Mayıs 2013 tarih itibari ile bu sıralama 4,5 milyonlar ile devam ediyor. Sitenin alt yapısı Wordpress olup, çok hızlı ve hatasız bir şekilde çalışıyor. Alan adı, Host,Tema gibi işlemlerimi bitirdim. Tabi tüm bu işlemler cebinizdeki paraya biraz kıymanıza bağlı. Kendinize ait bir sitede çalışmanın zevki çok daha farklı imiş. İstediğiniz eklenti ile çalışabiliyorsunuz. Hiçbir kısıtlama olmadan, hızlı ve güvenli. (Tabiy ki para gücü ile oluşan bir durum bunar)

Wordpress kullananlar eklentileri çok iyi bilirler. Eklentiler aynı bizim bloglarda kullandığımız gadget’lere (widget) benzemektedir. Yaklaşık 5 yıldan fazla bir zamandır site ve bloglarla uğraşmaktayım. Birçok arkadaşım bana neden artık bir site kurmuyorsun dediklerinde gülüp geçiyordum. Ama gerçekten kendinize ait bir site kullanmanın farklı bir yaşam olduğunu sitemi kurduğumda anladım. Sizlerinde kendinize ait bir siteniz olmasını temenni ederim. Ama yinede Blogger'dan vazgeçmemeninizi öneririm.

Site kurmak isteyen arkadaşlar talep ettikleri takdirde domain,tema, host (barındırıcı) gibi faktörlerde yardımcı olabilirim. Tüm işlemlerimi şu anda NetworkDizayn kurucusu ve sahibi +Fatih Korpe beyle beraber yürütmekteyiz.

5/27/2013

Google Plus ve Friend Connect Hakkında

Google Plus ve Friend Connect
Google ürünleri arasında yer alan Google Friend Connect son anda değişim yapılmazsa 2013 Temmuz ayında kapatılacak. Değişim yapılacağınıda sanmıyorum. Google, Google Plus kullanımının gelişmesi ve yaygınlaşması için günümüzün teknolojisini takip etmek zorunda ve ediyorda. Blogger uygulamalarında kullandığımız izleyiciler gadgeti gibi etkinlikler kısa zaman içinde kalkacak.

5/26/2013

Blogger Yazının Devamı Nasıl Yapılır

Yazının Devamı Nasıl Yapılır

Yazıyı kesme diğer adı ile atlama aralığı nedir nasıl kullanılır

Blogger da yazı kesme (atlama aralığı) işlemi yada yazının devamı oku gibi yazıları birçok sitede görürüz.Peki nedir bu ? Neden yazı kesilir diye bazı okuyucular kızabilir.İlk görünüşte doğrudur.Ancak yazı kesme, yazının devamı gibi konular biz webmastırlara çok şey kazandırır.Bize kazandırmayla kalmaz siz sevgili okuyucularımızada faydası vardır.Şimdi düşünün sayfayı açtınız ve tek bir sayfada bir konu var, diğer sayfaları tek tek açmanız ve görmeniz gerecektir.

Statik Sayfada Yorum Eklentisini Gizleme

Blog Sayfasında Yorum Eklentisini Gizleme
Blog Ana Sayfanızda, Hakkında, İletişim gibi açtığınız statik sayfa alt kısımda yorumlar eklentisini kapatabilirsiniz. Blog editör ayarlarımızda yorumlar eklentisini bir tıklama ile pasif hale getirebilir tekrar kullanılan pozisyona nasıl getireceğiniz hemen inceleyelim.
Statik sayfanızda Yorumlar neden kapatılır :
Statik olarak bilinen kalıcı sabit sayfalar, genelde tanıtım amaçlıdır. En iyi örnek Ana Sayfanızda “Hakkımda” menüsüdür. hakkımda sayfası sadece kişisel bilgilerin yazıldığı bir sayfadır. Yorum yapılmaması gereken bir sayfadır. Diğer bir örnekte “İletişim” sayfasıdır. İsmi üzerinde zaten sizinle özel bir konuda iletişim kurmak isteyen okuyucu zaten yorum yazmaz.
Yorumlar eklentisini nasıl kapatacağız :
1. Sayfalar kısmında, hakkında sayfasınızı açtığımızı düşünelim ,
2. Açtığınız editörün sağ kısmında bulunan, →  Seçeneklere tıklıyoruz
3. Açılan pencerede → Okuyucu yorumlarını göreceksiniz
4. 2. seçenek olan → İzin verme, mevcut olanı göster seçeneğini seçin ve tamam sekmesi ile pencereyi kapatın.
5. Hakkında yazınızı bitirip kaydedip, yayınladığınızda sayfa altında yorumlar görülmeyecektir.

5/24/2013

Turbobit İle Dosya Nasıl İndirilir

Bilgisayarınıza birçok sitelere giriş yaparak proğram indiriyorsunuz. İstenmeyen proğramları bilgisayarınıza kurmamanız için, Turbobit sitesinde bir proğramı en basit şekilde nasıl indireceksiniz. İstenmeyen proğramları bende sevmediğimden bu yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum. İndir butonuna tıklayarak, Turbobit sitesine giriş yaptığınızda önünüze birçok aldatıcı unsurlar çıkacaktır. İndireceğiniz proğramı şu adımları izlediğinizde çok rahatlıkla indirebileceksiniz.
1. Turbobit Normal indirme sekmesine tıklayın
Turbobit Normal indirme sekmesi
2. Sağ yanda bulunan (X) işaretine tıklayarak iptal edin
Turbobit Sağ yanda bulunan (X) işareti

3. Açılan pencerede geri sayımı bekleyin
3. Geri sayımı bekleyin

4. Geri sayım sonucu kutu içine verilen harfleri girin ve devam edin
5. Dosya indir öğesine tıklayın
6. Bilgisayarınızda açılan pencerede proğramı masa üstüne kaydedin
7. Dosyayı zipten çıkarın ve kurarak kullanmaya başlayın. Bu arada virüs proğramınızı 10 dk. beklemeye almanızda fayda görüyorum. Yoksa boşa indirme yapmış olacaksınız.
Bu konuyu neden anlattım :
Bende dahil olmak üzere devamlı dosya indiriyoruz. Bu indirme esnasında pc’nize istemediğiniz birçok proğram kuruluyor. Nefret ettiğim bir sistem.bTarayıcı uygulamanız değişiyor, dosyayı indirmek için bilmeden birçok reklama tıklanıyor. İnsanların özgür kullanımı çeşitli altdatmacalarla kullanılıyor. Böyle bir konu yaşamamanız için bu yazıyı yazmam gerekliydi. Anlattığım konu bazı siteleri kızdıracağını biliyorum. Bu konuda bana hak vereceğinizi ümit ediyorum.

Google Chrome 27.0.1453.94 m Güncellemesi

Google Chrome 27 Güncellemesi

Google Chrome 27.0.1453.94 m güncellemesine geçti.

Bilgisayarınız da Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız ve otomatik güncellemenizi henüz yapmadıysanız, Google Chrome tarayıcınızı 27.0.1453.94 m  sürümüne hemen güncelleyebilirsiniz.

Pinterest Pin Düğme Eklentisi

Pinterest pin it butonu nasıl eklenir


Blogger, Blog yazılarınızı, Sosyal Paylaşım sitesi Pinterest ile paylaşmak her blogcunun kullanması gereken bir uzantıdır. Bu basit uzantıyı tarayıcınıza kurarak yazılarınızı paylaşıp okuyucu kitlenizi arttırabilirsiniz.
Pinterest eklentisiniz nasıl kuracağız :
1. Pinterest sitesine giriş yapın
2. isminizin yanındaki (+) ‘ya mausunuzu yanaştırın
3. The pin it button yazısına tıklayın, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi.
4. Yazıyı biraz aşağı kaydırın Şimdi Yükle Kırmızı iconuna tıklayın. Yazılım tarayıcınıza kurulmaya başlayacaktır.


5/23/2013

Playstation 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi


Sony firmasının teknoloji alanında yer almasını sağlayan Playstation oyun konsolu en çok kullanılan ve satılan teknoloji oyun konsolu olma ünvanını hala koruyor. Playstation tutkunlarının merakla sorduğu soru Playstation 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi sorusunu biraz araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik.

Playstation 3 ile piyasaya hızlı giriş yaparak kullanıcılarına yeni özellikler ve yenilenmiş tasarımla yeni modelini sunan Sony firması Playstation 3 modeli ile kendi satış rekorunu kırdı. Playstation tutkunlarının merakla beklediği Playstation 4 modelinin çıkış tarihini ve özelliklerini merak ediyorlar. Sony Firmasının açıklamalarına göre Playstation 4‘ü piyasaya 2013′ün ilk yarısında sunacağını açıkladı.
Kullanıcıların diğer merak ettiği soru ise Playstation 4′ün Özellikleri ne olacak? Kesin olmamakla birlikte Teknoloji bilimcilerin fısıltılarına göre Playstation 4‘de Oyun DVD’nizi kaybetseniz dahi Playstation’a kayıtlı hesabınızla internetten bu oyunu indirerek tekrar oynayabileceksiniz. Buda demek oluyo ki Playstation hesabınız ile aldığınız oyunları İnternet’te arşiv oluşturabilicek DVD’lere artık ihtiyacınız olmayacak Playstation oyun konsolunuzu internet hesabınız ile senkronize edebileceksiniz.
Playstation 4′ün Özellikleri?
 • İşlemci AMD marka olacak
 • Ekran Kartı GPU, Radeon HD 7000
 • Üst çözünürlük 4096×2160 piksel
 • 3B oyunlar, FullHD (1080p) çözünürlüğe sahip.
 • PS3 ile geriye dönük oyun uyumluluğu olmayacak.
 • Blu-ray sürücü
 • HDMI 1.4 portu
 • 320 GB sabit disk
 Computer Entertainment Inc., güçlü grafikleri ve hızı, akıllı kişiselleştirme özelliği, son derece entegre sosyalleşme imkanları ve yenilikçi ikinci ekran özelliği ile zengin ve sarmalayıcı oyun oynama deneyimini yeniden tanımlayan yeni nesil bilgisayar eğlence sistemi  (PS4)'ü New York'ta tanıttı. Bulut teknolojili PlayStationNetwork ile bir araya gelen PS4, oyuncuları merkez alan ve istedikleri yerde, zamanda ve şekilde oyun oynamalarına imkan veren kapsamlı bir oyun ekosistemi sunuyor. PS4, bu yılın sonundan itibaren mağazalardaki yerini alacak.

5/22/2013

Google Plus Site Sayfası Nasıl Açılır

Google Plus Site Sayfası Nasıl Açılır
Google Plus’da Blog/Sitemiz için yeni bir sayfa oluşturmak için yapmamız gereken işlemler nelerdir? Yeni URL adresimizle Google Plus da sayfamızı oluşturmak için ;
1.Google Plus sayfamız için yeni Site URL’mizin ismi :
Örnek kapattığım site linkim : http://www.adnanguney.com/
2. Google Plus ‘a giriş yapın
3. Sol açılır menüden, Sayfalar sekmesine tıklayın
Google Plus Sayfalar sekmesi nerededir
4. Sağ üstte Sayfa Oluştur tıkladığınızda, nasıl bir sayfa oluşturmanız gerektiği ile ilgili kutu pencereleri karşınıza gelecektir. Bu pencerelerden tercihinizi belirleyin. Sayfa görünümü günümüz koşullarına göre değişmiş olabilir.
Google Plus açılan pencere sayfa seçenekleri :

Google Plus sayfa seçenekleri
5. Seçenek penceresinden ben diğer seçeneğini seçiyorum..
6. Açılan pencerede, sayfanız için bir ad girişi, sitenizin URL’si ve şartları kabul ederek Devam sekmesi ile bir sonraki sayfaya geçiyoruz.
Sayfa seçeneklerinin doldurulmuş örneği ;
Google Plus ile sayfa nasıl açılır
7. tüm aşamaları tamamladık sayfamızı oluşturduk. Sayfamızın görüntüsü ilk resimde gördüğünüz şekildedir. Artık yazılarınızı sayfanızda paylaşarak Google Plus’u kullanabilirsiniz.
NOT: Sayfanızı en iyi şekilde tanımlayan 10 kelime ve e-posta bilgilerinizi tamamlayın ve son sekmesi ile devam edin.
Blog menü kısmında Kategoriler sekmesine tıklayarak Google Plus ile ilgili tüm konulara ulaşabilirsiniz. Aynı kategoriler sağ tarafda açılır menüde en üst kısımda da yer almaktadır. Sayfalar ile ilgili sorularınızı yorumlarda belirterek hızla çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Yeni sayfanız hayırlı olsun. G+ Adnan GÜNEY Her zaman sizlerin gönlünde olmaya devam edecektir.

Blogger Ücretsiz Game Blue Oyun Teması

Blogger Ücretsiz Game Blue Teması
Blogger Ücretsiz Game Blue Oyun Şablonu, SuperGames Blogger, blog temanızda kullanabilir başlık kısmında slayt görünümlü mavi, beyaz ve gri renkler üzerinde çalışma yapılmış, duyarlı bir oyun temasıdır. Ücretsiz SuperGames Blogger Şablonu oyun tarzı bloglar için hazırlanmış.
1 sağ kenar çubuğu ile, 2 sütun, altbilgi, 3 sütun, oyun arka plan, üst nav menü, sosyal yer imi simgeleri, Gri, beyaz, mavi, reklere sahip.
Wordpress tabanlı, 3 Sütun Altbilgi, 1 Sağ Kenar Çubuğu, Üst Gezinti Bar, Slayt, Oyun, Mavi, Beyaz, Gri renklerde yer imi mevcut.
Demo Canlı
Tema
Şablon Adı: SuperGames
Şablon Yazar: Klodian
Tasarımcı: Klodian
Temel Talimatlar: Bir Blogger Şablon nasıl kurulur
Oldukca sade ve albenisi olan oyun şablonları arasında görünümü çok güzel. Oyun severlerin bu şablonu incelemesini önerebilirim. Akıcı bir duyarlığa sahip.
Şablonlar kategorisinden farklı şablonlarıda inceleyebilirsiniz. Şablonlar kategorisi nerededir? Menüde kategori sekmesine tıklayın, açılan pencerde şablon yazısına tıkladığınızda şablonlarla ilgili tüm konulara ulaşabilirsiniz.

5/21/2013

Yeni Domain Bilgisini Feedburner’e Kaydetme

Feedburner’e Yeni Domain Bilgisini Kaydetme
Yeni domain aldınız Wordpress alt tabanlı sitenizi Google Feedburner’e eklemek istiyorsunuz, uygulamada hata mesajı alıyorsanız aşağıda ki yazımızı inceleyerek kaydınızı yapabilirsiniz.Yeni domain ile sitenizi Feedburner’e eklemek için yapılacaklar ;
1. Feedburner ’e giriş yapın
2. Örnek domain URL bilginiz : www.adnan.guney.com olsun
3. Alt kısımdaki boş pencereye 2. madde de yazdığım URL’i yazdığınızda URL’niz tanınmayacaktır.
4. Siz Yeni URL’nizi şu şekilde yazacaksınız : www.adnanguney.com/feed
Resim 1. : Feedburner kayıt pencere görünümü ;

Resim 1: Feedburner kayıt penceresi
5. URL’nizi yazdığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Pencerenin üst kısmında site adınız görülecek, alt kısımda Feedburner takip URL’niz çıkacaktır. Site başlığınızda Türkçe karakter varsa feed uzantısında bu görülmeyecektir unutmayın.
Resim 2. : Feedburner kayıt pencere görünümü ;

Resim 2 : Feedburner kayıt penceresi
6. Sonraki sekmesine tıklayın tüm bilgileriniz karşınıza gelecektir.
Resim 3. Feedburner kayıt penceresi kişisel bilgiler ;

Resim 3. : Feedburner kayıt işlemlerinin sonraki adımı
7. Sonraki sekmesi ile devam edin
Resim 4. Feedburner yaptıklarınızın son aşaması
Resim 4. : Feedburner


8. Tüm işlemlerin bittiğini ifade eden tebrik yazısı
Resim 5 : Feedburner yaptıklarınızın son aşaması

Resim 5. : Feedburner yaptıklarınızın son aşaması
Tüm işlemleri tamamladınız artık Feedburner Feed’inizi kullanabilirsiniz. Yapılan işlemler sonucu feed linkiniz şu şekilde görülecektir. İstediğiniz zaman isim kısmını değiştirip farklı bir isim ekleyebilirsiniz. Örnek : http://feeds.feedburner.com/AdnanGney

5/20/2013

Bandicam Video Yakalama


Bandicam
Oyun bağımlısı olarak sizlerle paylaşmak istedigim bir program var. Oyun oynarken oynadığınız bölümü kayıt edip paylaşmak mı istiyorsunuz arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin ne kadar ileri boyutlara gittiğinizi görmesinimi istiyorsunuz işte size fırsat. Bandicam ile oynadığınız oyunları kayıt edin ve paylaşın.
Özellikler
Türkçe dil desteği.
Bandicam
Bu program ile oyunlarda ve masaüstünüzde video çekebilirsiniz.
Oyun esnasında veya başka bir pencerede fotoğraf çekebilirsiniz.
Çektiğiniz videoların kalitesini ,boyutunu, zamanını ayarlayabilirsiniz.
Video çekme esnasında kayıt durdurabilir daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Bu program ile bir gün boyunca açık kalsa bile video alabilirsiniz.
Videolarınızı Youtube 720p,1080p olarak çekebilirsiniz.
MPEG-1, Xvid, MJPEG, MP2, PCM desteiği ile videolar çekebilirsiniz.
Fonksiyonlar
DirectX/OpenGL kaydı (*.avi) Dikdörtgen ekran kaydı (*.avi) Görüntü yakalama
(BMP PNG JPG) MPEG-1 Xvid MJPEG MP2 PCM desteği
Bu program deneme sürümü olduğu için 10 dakika kayıt yapabilirsiniz.
Lİnkten İndirin...
http://www.bandicam.com/downloads/bdcamsetup.exe
Bandicam nerelerde kullanılır?DirectX/OpenGL penceresinde

Dikdörtgen ekran üzerindeOnline Müzik Dinleme Uygulaması

Fizy.com
Blog yazılarınızı yazarken canınız sıkıldığında, yazınız eşliğinde size hoş vakit geçirebileceğiniz Online müzik dinme aracı olan Fizy.com ‘u önerebilirim. Kolay açılır ve basit arayüzü ile istediniz şarkıya tıkayarak arka planda yazınızı yazabilirsiniz. Kısa sürede istediğiniz müziği bulup dinleyin. Dilerseniz bulduğunuz parçaların kliplerini de izleyebilir ya da parçaların adreslerini sosyal medya hesaplarınızda otomatik paylaşıma açabilirsiniz. Fizy bir diğer çevrimiçi müzik dinleme uygulaması olan Last.fm ile de paralel şekilde çalışarak dinleme bilgilerinizi Last.fm’e kolayca gönderebiliyor.
Fizy, internet üzerinde hizmet veren yasal bir müzik platformudur. 2008 yılında kurulan fizy; türkiye’nin her yerindeki 29 milyon dinleyicisine web’den, akıllı telefonlardan, televizyonlardan ve turkcell tv’den ulaşmaktadır.

12 milyonluk müzik arşiviyle her an ve her yerde dinleyicisiyle bulaşabilen fizy; sanatçı radyosu, fizy live, fizy mood ve powermix gibi özellikleriyle dinleyicilerine farklı müzik dinleme deneyimleri sunmaktadır.

Google Web Magazasından tarayıcı uzantısı olarak da kurabilirsininiz.  Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz. Size blog yazınızı yazarken arka planda hoş dakikalar yaşatır.

5/19/2013

Yeni Blogcular İçin Yol Haritası

Blogger Yeni Blogcular İçin Yol Haritası
Blogger ile Yeni bir blog açtınız, blog yazılarında birçok yazı var aradığınızı bulamıyorsunuz, blogunuzuda hemen yapılandırmak istiyorsunuz.Bu yazıyı hemen okuyun.Yazılar arasında bizde bazen kayboluyoruz. Bu yazımı sizlere bu nedenle yazdım.Lütfen adımları iyi takip edin.Kısa ve öz olmasına dikkat ediyorum.Yazı içinde verdiğim bağlantı linklerine tıklayarak açıp inceleyin.
→ Önce Blogunuz için ne aradığınıza karar verin. Aradığınız konuya en yakın kategoriyi seçin. Kategori için buradan inceleyebilirsiniz. Kategoriler yeni yazılar eklendikce güncellenmektedir.
→ Alternatif Kategori Blog sağ tarafda açılır menüde en üstttedir ve aynıdır.
→ Blog çalışmalarınızın tam olması için ilk yapılacak işlem Blog ayarlarıdır. Blog ayarları kategorisi açıldığında yazıları en alttan okumaya bakın. Blogları bir okul gibi düşünün ilk yazı en son yazı olarak sıralanır.Okullarımızı sıralamak gerektiğinde ilk okul, orta okul, lise gibi düşünürseniz, mantığı anlayacaksınız.
→ Yazı içinde geçen yorumları inceleyin. Anlayamadığınız konularda size yardımcı olabilecek ipuçları verecektir. Yorumlar neden önemlidir bakın.
→ Bir blogun eli ayağı konumunda olan, Web Yönetici araçlarını kesin kullanın.Blog hatalarını ve ikazları alabileceğiniz tek yer orasıdır. Bloglarınızın tüm hareketlerini buradan görebilirsiniz. Web araçları ile ilgili tüm konulara bu kategoriden ulaşarak inceleyin.
→ Blog site haritası nasıl gönderilir inceleyin. Konu Web araçlarında da verilmiştir.Site haritası blogunuzun Google’un dizine eklenmesi için çok önemlidir. Nasıl göndereceksiniz konular içinde anlatılmaktadır.
→ Web araçlarında blogunuzun size ait olduğunu Web Mülkü denilen kod ile teyid etmeniz çok önemlidir.Yarın birgün blogum kayboldu diye aramazsınız.
Web mükü ile ilgili tüm konular Web araçları kategorisinde yer alır.
→ Blog Gatgetler için tüm konuları bağlantıdan izleyin.
→ Blog kurulumu için anlayamadığınız konuların videoları Blog eğitim videoları başlıklı kategori etiketinden ulaşabilirsiniz.
→ Blogunuzu Google Plus ile entegre edin ve profilinizi yapılandırın. bu yapılandırma Blogunuzun arama motorlarınca görülmesini sağlayacaktır.
→ Google, Arama Motorları Optimizasyonu, SEO konusunda biraz bilgi edinebilirsiniz. Seo için link bağlantısı.
→ Google arama motorları optimizasyonu ile ilgili blog menüsünde 32 sayfalık slaytı izleyebilirsiniz. Bu slayt Google geliştiricileri tarafından, Web ve Seo konusunda tam bilgi vermektedir. Başınız sıkışınca mutlaka bakmanızı tavsiye edebileceğim bir yazı dizisidir.
→ Adsense ile ilgili bilmeniz gerekenler resimli ve videolu olarak, Kategoriler sekmesinde Adsense başlıklı etiket ile anlatılmaktadır.
Google Dökümanlar ile yapamayacağınız işlem yoktur, inceleyin
→ Blog Tema , Şablon , ile ilgili tüm konular
→ Bilgisayarınızda Güvenlik ve Bakım sorunları ile ilgili yazılar
→ Bilgisayar Tarayıcı bilgileri ile ilgili yazılar
→ Google Analistik ile Blogger nasıl entegre edeceksiniz yukarıda verdiğim Web araçları kategorisinde yer almaktadır.
→ Sosyal eklentiler , Facebook , Alexa , Pinterest , LinkWithin , Bing , Bulut Depolama , Yandex , Google Sites , Wordpress , Tumblr ve benzeri birçok konuları Kategoriler sekmesinde yer almaktadır.
→ Yukarıda anlatılan konulardan farklı olarak Google Gruplar ile krduğum forum kısmına resimlerinizi ekleyerek tüm sorunlarınızı da belirtebilirsiniz.
Lütfen Spam olabilecek işlemden kaçının. Burası Google Formudur ve size zararı dokunacak eylemlerde bulunmak istemem. Ciddi sorular sorabileceğiniz, blog URL ve PC özellliklerinizi belirtebileceğiniz, hatalarıi konuları resimleyip ekleyebşleceğiniz bir alandır. Bu kısımda yazılan yazıların arama motorlarında görüldüğünü unutmamanızı bir kez daha hatırlatmak isterim.Guney59 Paylaşım Google Gruplar için giriş linki.
Yukarıda anlatılan konuları tam olarak uyguladığınızda Google Dostu site olacağınızı artık düşünebilirsiniz. Blogunuzdaki birçok hatayı düzeltmiş ve yazılarınızı yazarak geleceğe umutla bakabilirsiniz.

Adsense Hesabını Tarayıcıdan Takip Et

Google Adsense Hesap Özeti Uzantısı
Blogger, Blog yayınlarınızda ve sitenizde gösterilen Google Adsense reklam kazançlarınızı sitenizden ayrılmadan hesap özetinizi internet tarayıcınızdan görüntüleyebilirsiniz. Blog kullanıcıları olarak, kontrol paneli kazançlar sekmesinden, Google Adsense’e giriş yaparak hesabımıza ulaşıyorduk. Bu uzun uğraşıyı basitleştirerek direk tarayıcınıza ekleyeceğiniz bir uzantı ile hesabınızdaki değişimleri izleyin.Google Adsense hesabınızı Tarayıcıdan kontrol etmek için yapılması gerekenler ;
⇒ Blog/Site kontrol paneline giriş yapın
⇒ Kazançlar sekmesine tıklayın
⇒ Google Adsense Kumanda panelini görüntüleye tıklayın
⇒ Google Adsense kontrol paneliniz açılacaktır
⇒ Sol alt kısımda Google Puplisher Toolbar yazısının altında hemen yükleyin yazısına tıklayın.
⇒ Açılan pencerede Tarayıcınıza ekleyin, artık Google Adsense kazançlarınızı tarayıcınızda bir tıklama ile izleyin.
⇒ Blog sayınız fazla ise her açılan yeni blog için sizden takip için izin isteyecektir. Bizim de amacımız takibi kolaylaştırmak olduğundan izin veriyoruz ve tüm blog kazançlarımızı takip ediyoruz.

Adsense Reklamını Blogda Çalıştırma

Google Adsense Reklamları
Adsense Reklamını çalıştırmak için yapılacak işlemler, Blogger, Google Adsense reklamlarını çalıştırmak için hazırladığım bu video'yu takip ederek birkaç adımda reklamlarınızı blog'unuz da görülür şekline getirebilirsiniz. Google Adsense’nin yeni uygulaması olan şartlar ve koşullar açıklamasından sonra, yeni blog kuran arkadaşlara yol göstermesi için videoyu güncelleyerek karşılarına çıkabilecek görüntülerden haberdar olmaları ve uygulamayı rahatca kullanmaları büyük önem taşımaktadır.

Adsense uygulamasını iki şekilde ele alacağız ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar
2. Google Adsense hesabı olanlar
Aslında her iki konuda birbiri içinde çalışmaktadır.Ancak kafalar hep bu noktada karışıyor.

Bu nedenle konuyu kısaca açıklayalım ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar : Blogger Adsense Hesabını Aktifleştirme başlıklı yazıyı okuyarak gereken adımları uygulayın.
Blogger blog kullanıcıları için çok önemli olan Google Adsense Hesap Onay Hatalarından kaçının. Bu link içinde size yol gösterecek birçok başlığa raslayacaksınız. Linkleri inceleyin. Video’yu izleyerek Adsense hakkında fikir edinin.
2. Google Adsense hesabı olanlar : Google Adsense hesabı olup da henüz reklamları aktifleştirmedi iseniz, aşağıdaki videoyu izlediğinizde neleri etkinleştirmeniz gerektiğine dikkat edin. İlgili alanları aktif ettiğinizde reklamlarınız gösterime girecektir.

ÖNEMLİ NOT:
 • Blog yazınız çok az ise, blog yazılarınızın biraz fazla olması gerektiğini unutmayın. 
 • Eskiden beş yada on yazı şu anda en az 30 yazı yeterli olacaktır. 
 • Adsense için yapılan hatalar hakkında yukarıda verdiğim linki inceleyin. Link içinde açıklanan konularda uygulamalarınız var ise bunları düzeltmeden sakın müracat etmeyin. 
 • Google Adsense, blog ismini askıya alırsa bir daha reklam gösterme şansınız olmayacaktır. Lütfen bu konuya çok dikkat edin.

Google Adsense, yeni politika uygulamasına geçtiğinden, uzun zaman içinde Adsense uygulamasını açmadı iseniz Kazançlar sekmesinden açarak yeni şartlar ve koşulları onaylayın. Bu işlem eski yeni blogger kullanıcıları içinde geçerlidir unutmayın.
Google Adsense hakkında fikir edinmek ve yeni bir blogta onaylama nasıl yapıldığı, hangi alanların aktif edildiği kısımlarını incelemek için hazırlanan video’u izleyin. Şimdiden hepinize bol kazançlar dilerim. Konu hakkında sorularınızı aşağıda yorumlardan belirtebilirsiniz.


Google Adsense Reklam etkinleştirme videosu

Adsense Ödemelerini Yapılandırma

Adsense Ödeme hesap ayarları
Google Adsense, Blogger reklamcılık ağının vazgeçilmeyen alt yapısından biridir. Yeni açtığınız blog ile yazılarınızı yazmaya başlayıp, temanızı olgunlaştırdıysanız ; Kazançlar sekmesinde, Adsense hesabına kayıt işlemlerinizi başlatarak blogunuz da reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz.  Blog yazılarınızla eş zamanda çalışan reklamlara tıklandığında belirli süre içinde kazanç sağlamaya başlarsınız. Belirlediğiniz limite ulaştığınızda, Adsense hesap bilgilerinizde ödeme yapabilmesi için, size uyarı niteliğinde bir mesaj bırakır.
Bırakılan bu mesaj hesap bilgilerinizi yapılandırmanız içindir.
Adsense’nin size ödeme yapabilmesi için hesabınızı nasıl yapılandıracaksınız ;
1. Blog’unuza giriş yapın
2. Blog panelinde Kazançlar sekmesini açın. Adsense tarafından sizi uyaran bir yazı metni göreceksiniz.
3. Kumanda panelini görüntüle, tıklayın. Adsense sitesine yönleneceksiniz.
4. Sitede Hesap ayarları → Ödeme ayarları sekmesine gelin
5. Ödeme yöntemini düzenle tıklayın → Sizi şöyle bir pencere karşılacak ;
Ödeme ayarları → Ödeme türünü seçin. Bu pencerede EFT ile ödeme almak istiyorsanız herhangi bir değişim yapmadan devam et sekmesi ile ilerleyin,
6. Banka hesap bilgileri karşınıza çıkacak. Ödemenin yapılmasını istediğiniz bankanızın bilgilerini gireceksiniz.
Adsense, Banka hesap bilgileriniz,Hesap sahibi adı : Otomatik gelir
Hesap takma adı : Daha önceden bir ad belitti iseniz yazın. Yada farklı bir isim yazın ve bir yere not alın. örnek : Blog adını yazın.
Banka : İşlem yaptığınız banka adını bulun
Şube : İşlem yaptığınız şube adını seçiniz.Merkez yada sanayi şb. olabilir.
İban no : Bankanızdan gelen ekstradan bulabilirsiniz.
BIC : Uluslar arası ticari işlemlerde kullanılan ifadedir. Google Adsense için BIC Kodları Listesine verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.
Tüm yazılanları doldurduktan sonra devam et sekmesine tıklayın.
7. Adsense banka ödeme bilgileri gönderildi bilgisi karşınıza çıkacak.
Banka hesap bilgilerinizin gönderildiği ve hesap bilgilerinizi gösteren ekranla karşılaşacaksınız.
7. Hesabınıza Google Adsense tarafından küçük miktarda bir para yatırılacak. Bu işlem hesapla sizin aranızda bir oto kontrol sağlamaktadır.
8. Yatırılan miktarı aldıktan sonra banka hesabınızı doğrulamanız için yapılması gerekenler alt sekmede mevcuttur. Bu talimatları uyguladığınızda toplam almanız gereken para hesabınıza gönderilecekdir.
9. Hesap işlemlerinde hata yaparsanız, işlemi tekrar uygulayabilirsiniz. Hatasız bir işlen yapmak için yazdıklarınızı kontrol etmenizde fayda var.
10. Online bankacılık hesabı kullanıyorsanız, hesabınızı kontrol edin ve miktarı onay kutusuna girerek belirtin.
11. Hesap işlemlerinin her ayın 15 inden önce bitirilmesi gerektiğini unutmayın.Bu tarihi geçirdiğinizde, hesabınız bir sonraki aya devreder.
Banka, EFT işlemlerinde ücret kesilmediğini biliyorum. Ancak kesin sonuç işlem anında belli olacaktır. Google Adsense’nin önerisi, para havale işlemlerinde EFT sistemlerinin kullanılmasıdır. Nedeni hızlı ve ücretsiz para transferinin sağlanmasıdır.Çekle ödeme seçerseniz 24 $ lık bir kesintinin yapılabileceğini hatırlatmak isterim.
Google Adsense hakkında güncel haberler için, Guney59 Paylaşım Blog’umu takip etmenizi, Blog ile ilgili her türlü sorularınızı yorum penceresinden sorabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Blog Adsense Hesap Onay Hataları

Sizin için hizmet vermeye hazırız
Blogger, Blogspot uzantılı Blog’unuzu yeni açtınız veya uzun zamandır Adsense hesabınız onaylanmadı iletisini görüyor, Adsense reklamlarınızı başlatamıyorsanız bu yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı bildirimi blogunuzda kazançlar sekmesinde şu şekilde görülür.
Resim 1 : Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı

Google Adsense yayıncı kimliği iletisi
Yukarıda resimde görülen Adsense onayının verilmemesinin birçok nedeni vardır.Bu nedenleri aşağıda inceleyeleyerek blogunuzla uyumsuzluk sağlayan kısımları tespit edebilirsiniz.
1. Blog’unuzun sizin olduğunu, Web Yönetici Araçlarında doğruladınız mı ?
Blog’unuzun Web Yönetici Araçlar'ında doğrulanması Dinamik ve Klasik Bloglar için farklılık gösterir.
→ Blogunuzu ilk kurduğunuzda, blog teması Dinamik olarak karşımıza çıkar.
Dinamik Blog da Web Mülkünüz otomatik olarak atanır. Tekrar Web Mülkünüzü girmenize gerek yoktur. Google Blog hesabınızı, Google Adsense ve Google Analistik ile entegre ettiğinizde hesablarınız birleştirilir.
Sonuç olarak Web Yönetici Araçların da, Web Mülkünüz aktifdir. Blogunuza eklenen kod sayesinde verilerinizi Google Analistik'den görebilirsiniz. Google Adsense ile hesaplarınızı aktifleştirebilmeniz için açılan forumu doldurup onay bekleyebilirsiniz.
Kısa zamanda onayınız gelecektir. Birkaç yazınız varsa, reklamlarınız hemen başlayabilirde.
2. Klasik blog, Dinamik blogdan farklıdır. Web Mülkü kodunu, Google Analistik’e giriş yaparak ilgili formu doldurup kabul ettikten sonra, blog şablonunuza ekleyerek blogunuzun size ait olduğunu iddia edebilirsiniz.
→ Web Mülkü'nüzü eklemediğiniz sürece, Google Adsense ve Google Analistik verilerini almanız, reklam göstermeniz mümkün olmayacaktır.
→ Kazançlar sekmesinde devamlı aynı iletiyi göreceksiniz. Adsense’nin sizi onaylamadığını düşüneceksiniz. Aslında sizin eksik yapılandırmanız sonucu onaylanmadığını düşünmeniz, doğruyu anlamanıza yeterli olacaktır.

3. Google Adsense için çok önemli olan ve sizinde bu proğram polikalarını bilerek  uymanız ve kabul etmeniz gerekir.
Bu 5 kural nedir ?
1.Kendi reklamlarımı tıklamayacağım ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik etmeyeceğim.2.Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.3.Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dağıtımını yapan sitelerde reklam yayınlamayacağım.
4.Şu anda bir Google AdSense hesabım yok
Hesabınız varsa burayı tıklayın..
5.Reklamları tıklamaya teşvik eden öğeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacağım6.Program politikalarını okudum, kabul ediyorum ve bu politikalara aykırı hareket edilmesinin, reklamların veya hesabın kalıcı olarak devre dışı bırakılmasıyla sonuçlanabileceğini biliyorum.
Hemen alt sekmede sizi uyaran bir bilgi göreceksiniz. Sizi uyaran bu bilgi altı no’lu maddede görülmektedir okuyun lütfen. Bu çok önemli bir bilgidir. Bu kurallara uymadığınızda, Google Adsense proğram politikalarını ihlal etmiş sayılırsınız ve artık hiçbir zaman Google Adsense’i kullanamazsınız. Hatta ihlallerinizin aşırı derecede olması halinde, Google hesabınız, dahi devre dışı bırakılabilir.
Yeni blog kuran blogcular için bazı terimlerin kısa açıklamaları ;
Web Mülkü Nedir :
Web Mülkü, Blog’unuzun size ait olduğunu Google’a bildiren ve birçok verinin alınabileceği bir JavaScript kodudur.
Web Mülkü Nereden alınır :
Web Mülkü, Google Analistik sitesinden alınır.Bağlantıya tıklayarak Web Mülkü’nüzü almaya başlayabilirsiniz.Açılan pencerede Oturum aç sekmesine tıkladığınızda Google hesabınızla hemen açılacaktır.
Web Yönetici Araçları Nedir :
Webmastır’ların kullanılımına sunulan birçok verilerinizi görebileceğiniz, hatalı URL’lerinizi düzeltebileceğiniz kapsamlı bir Google ürünüdür. Site haritanızı, Dizin durumunuzu, site sağlık ve optimizasyon işlemlerinin yapıldığı en önemli araçtır.
Blog kullanıcılarının elinin altında olması gereken en büyük servisdir.Kesin kullanmanızı tavsiye ederim. Web Yönetici Araçları’na giriş için tıklayın. Açılan pencerede oturum aç ile giriş yapabilirsiniz.
Google Analistik Nedir :
Site Analiz bilgilerinizi, detaylı inceleyabileceğiniz Google sitesidir.
Google Analistik’ e sitenizi nasıl ekleyeceksiniz ilgili bağlantıdan öğrenin.
Kazançlar sekmesi Nerededir :
Blog panelinize giriş yaparak Kazançlar sekmesine tıklayın.

Blogunuz için faydalı olan birçok yazıyı aşağıda verdiğim linklerden okuyabilirsiniz.Yazıların bir kısmı resimli ve video’lu anlatımlardır faydalanmanızı öneririm. Ayrıca aradığınız tüm konuları sağ tarafda, açılan menüde kategori sekmesininde muhtelif başlıklarlar altından ulaşabilirsiniz.
Adsense ile ilgili tüm konular
Google Analytics ile ilgili tüm konular
Blog eğitim videoları ile ilgili tüm konular
Bloguna imza ekle
Google dökümanlar ile ilgili tüm konular
FeedBurner ile ilgili tüm konular
google plus ile ilgili tüm konular
Adsense hesabını aktifleştirme  ile ilgili tüm konular
Adsense hakkında bilgiler
Arama motoru optimizasyonu  ile ilgili konular
Blog site haritasını nasıl oluşturacaksınız
Blog URL hataları hakkında
Blog SEO için yapılması gerekenler
Blog Yazar ve Yönetici nasıl eklenir
Blogunuzda Adsense ihlali yaşadıysanız alternatifler
Blog açılış hızınızı kontrol edin ve düzenleyin
Blogger telif hakkı ve DMCA hakkında bilinmesi gerekenler
Blogunuzu yedeklemeyi öğrenin
→ Blogger Blog yazar hataları
Blog yazarları için 20 altın kural nelerdir
Blog yorumlarını cevaplama hataları nelerdir
→ Arama motorlarına profilinizi nasıl göstereceksiniz
→ Blogunuzu yeni açtınız ilk yapılacak işlemler
Acemi blog kurulumu
Blog nasıl kurulur yapılacak işlemler nelerdir
Yukarıda verdiğim kitap değerindeki bilgileri incelediğinizde sizde artık tam bir blogcu olmaya başladınız demektir. Blogumda birçok bilgi mevcuttur. Arama kutusuna kısa kelime yazarak tüm bilgileri listeleyebilirsiniz.
Şimdiden kolay gelsin diyorum. Sorularınızı lütfen ilgili yazı linki altında belirtin.


Yeni Adsense arayüzünü inceleyelim