4/30/2013

Google Drive Yeni Sohbet Eklentisi

Google Drive Yeni Sohbet Eklenti Simgesi

Google Drive, Dökümanlarda uygulmaya alınan Yeni Sohbet Eklentisini 28 Nisan 2013 tarihinde açıkladı.Uygulama açtığınız dökümanın sağ üst kısmında simge halinde görülmekte. Sohbet simgesine tıklayarak çalışma ortamınızdan çıkmadan kişisel ve grup sohbetini başlatabileceksiniz.

Dökümanda ortak çalışan kişiler ve Google+ profiliniz sohbet penceresinde görülecek.
Google+ Profili olmayan kişiler içinde, doğadaki canlı varlıklar avadar olarak kullanılacak, bu varlıkların ismi verilecek.

Yapılan açıklama arasında aşağıda bir de not düşülmüş ;

NOT: Yönetici panelinden sohbet’in devre dışı bırakılması, dökümanlardaki sohbetinde devre dışı kalmasına neden olacaktır.

İlerleyen zaman diliminde yeni teknolojide neler var dört gözle bekliyoruz.
Şu anda çevrim içi paylaşım yapmadığımdan sizlere görsel veremiyorum. Google Official blogundan merak edenler görseli inceleyebilir.


Gogle Drive Yorum İconu


4/29/2013

Blogger Pakdhe Johny Şablonu

Blogger Teması Pakdhe Johny
Blogger için sade ve hızlı bir şablon. Şablon içinde tüm meta etiketleri hazır olarak geliyor. En çok hoşuma giden tarafı, üst menü gömülü ve hoş bir görsel sağlıyor.Çok fazla açılır menüsünün olmayışı sadeli ve hızını korumuş.
Açıklamaları: Kişisel Ücretsiz Pakdhe Johny Blogger Şablon
Şablon Adı: Pakdhe Johny Blogger Şablon
Şablon Yazar: MasKolis   / creatingwebsite
Tasarımcı: MasKolis

Bing Web Araçlarına Site Haritası Ekleme

Bing Web Araçlarına Blog, Site Haritası Ekleyerek gönderme

Bing Web Araçlarına site nasıl ekleneceğini bir önceki yazımda belirtmiştim. Sitemizi ekledik ama site haritamızı nasıl eklememiz gerekiyor bu yazımda bu konuya değineceğim.
Bing Web Sitesi

Bing Web Araçlarına Blog, Site Haritası nasıl eklenir

1. Bing sitesine giriş yapın

2. Sol tarafda Sistem yapılandırma → Site haritalarına tıklayın

3. Bing Web Araçları’nın site haritası için desteklediği formatlar

RSS 2.0, Atom 0.3, Atom 1.0 ve metin dosyaları.

4. Açılan metin kutusunda aşağıda mavi renk ile verdiğim link bağlantısını kendi Blog URL’niz ile değişerek bir metin dosyasına kopyala yapıştır yapın

http://adnanguney.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500

5. ilgili değişimi yaptıysanız, dikdörtgen kutuya yapıştırın “Sunmak’ gönder sekmesi ile gönderin.Tüm işlemleri doğru yaptı iseniz Blog Site Haritanız işleme alınacak ve sağ tarafda başarı olarak göreceksiniz.
Aşağıda Bing Web Araçlarına Blog Site Haritasının gönderilmiş  görseli

Bing Blog site haritası

Blog Yazı Başlığına Tarih Eklentisi (Dinamik)


Dinamik blog yazı başlık hizasına (Post) tarih şeridi nasıl eklenir .Dinamik Blog yazı başlığınızın yanına, yazınızın yayın zamanını gösteren, çerçeve ve tarihli, resim eklentisini, ekleyerek şık bir görünüm verebilirsiniz.Yukarıdaki resimde, yazılarınızın yanında görülecek olan tarih şerit eklentisi görülmektedir. Eklentiyi blogunuza uygulayarak farklı bir görsellik katabilir, yazı içeriklerinizi hangi tarihte yazdığınızı talip edebilirsiniz.

Blog yazılarınızda tarih şeridinin görülmesi için yapılacak işlemler ;

Blogger kumanda paneline giriş yapın.
⇒ Şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS Ekle
Yukarıda anlatılan yolu takip ederek aşağıdaki kodu yapıştırın bu → } ters kulaklı parantez işaretinden sonra enter çekin ve blog'unuzu kaydedin.
                                         
.sidebar .article .article-header .date, .ss {
display: block !important;
}

4/28/2013

Bing Web Araçlarına Site Ekleme

Google arama motorları gibi, Bing, Yahoo, Yandex arama motorları olup, site,blogunuzu arama motorlarına ekleyerek okuyucu kitlenizi yükseltebilirsiniz. Yaklaşık bir aydır, Bing arama motoruna blogumu eklemeye çalıştım ve hatalarla karşılaştım. Bing Teknik Destek Ekipleri ile yaptığım görüşmeler sonucunda sorunu çözerek, Bing Arama Motoruna Blog’umu ekledim. 
Bing Web Yönetici Merkezine Blog Ekleme

Bing Arama Motoruna Blog nasıl eklenir?

1. Bing Webmaster sitesine buradan giriş yapın
2. Microsaft sitesine üye iseniz, üyelik hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Üye değilseniz hesap oluşturun ve giriş yapın.
3. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan dişliye tıklayın
4. Ayarlar sekmesi açılacaktır.
5. Altta ekran yazan kısımdan dil seçeneğini İngilizce olarak belirleyin
6. Sağ tarafda Dünya çapında sekmesine tıklayarak Amerika Birleşik Devletleri- İngilizce olarak seçin, tüm yapılanları kaydedin.
7. Bing ana sayda iken Bing Webmaster sitesine geçmeniz gerekirse Daha fazla sekmesine tıklayarak en altta Geliştirici araçlarında bulunan Web Yönetici Merkezine tıklayın.
8. Oturum açın
9. Açılan pencerede Blog URL’sini girin, eklemek yani ekle yazan yere tıklayın.
Örnek : http://guney59.blogspot.com/
10. Artık siteniz eklenmiştir.Diğer konuları inceleyebilirsiniz.
Bing siteler panosu

4/27/2013

Google Geri Bildirim Aracı Nasıl Kullanılır

Blogger Google Geri Bildirim Sekmesi
Blogger, Google Geliştiricilerinin bloglar da hata durumunda bilgi alabileceği arge çalışmarına olanak sağlayan bir uygulamadır. Blogger, Blog sayfalarınızın sağ alt kısmında yer alan “Geri bildirim gönder” yazısını görmüşsünüzdür. Diktörgen şeklindeki “Geri bildirim gönder” kutusuna tıklayarak blog hatalarını bildirimde bulunabilirsiniz. Bu bildirimler hata havuzunda birikerek, hataların giderilmesi için çalışmaların yapılmasını kolaylaştırır.

Blogger Mülkiyetini Arkadaşına Devretme

Blogger Mülkiyetini  Devretme

Blogger, Blog açmasını bilmeyen bir arkadaşınıza yardımcı olmak için, kendi Gmail hesabınızla blog açtınız. Açtığınız Blog mülkiyeti'nden birini arkadaşınıza devredebilirsiniz. Bu devir işlemini nasıl yapacaksınız aşağıda inceleyelim.

Google G+1'in Blogger Üzerindeki Gücü

Google G+1 Sosyal paylaşım iconu Dünya üzerinde günlük hayatımıza girmiş durumda. G+1 İconunun Blogger sosyal paylaşımlarda etkisi çok büyüktür.Blog yazılarınızda Google+ İconunu kullanarak okuyucu kitlenizi artırabilirsiniz.Tek yapmanız gereken işlem G+1 İconuna tıklamanız ve paylaşmanızdır.Bir önceki yazımda, Google Profilinizi etkinleştirmeniz için gereken işlemlerin ne olduğunu anlatmıştım. Anlatılan işlemleri uygulamanızı altını çizerek belirtmek isterim.

4/26/2013

Blogger Profilinizi Google Plusda Etkinleştirin

Blog Profilinizi aramalarda görülsün hemen Etkinleştirin

Blogger, Google ürünleri ile entegre edilmiştir. Google Plus profilinizi bu güne kadar etkinleştirmedi iseniz, blogunuzun görülüp görülmdiğini konrol edin.Blogunuzun okuyucu sayısı az ve bundan şikayet ediyorsanız Google Plus ayarlarınızı herkese açık olarak belirleyin.2013 senesinde Google Sosyal etkinliklere artık çok fazla önem veriyor.

CCleaner V4.01.4093 Yeni Sürüm

CCleaner V4.01.4093 Yeni Sürüm İndir
Bilgisayarınızda bakım proğramını güncelleyin. CCleaner V4.01.4093

Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner Programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

CCleaner yükle

Platform: Windows Xp / Vista / 7
Ücretsiz CCleaner V4.01.4093 Sürümü kendi sitesinden indirin

TeamViewer Ücretsiz 8.0.18051

TeamViewer Ücretsiz 8

İnternet üzerinden Bilgisayarlara ulaşarak birkaç saniyede arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.Kurulumu kolay ve Ticari olmayan kullanıcılar için ideal bir proğram.

→  Ömür Boyu Lisan
→ Tek bir pakette çözüm
→ Hızlı yatırım geri dönüş
→ Ücretsiz Host bilgisayar kurulumu
→ Yüksek güvenlik Standartları
→ Sorunsuz çalışma
→ Yüksek performans

4/25/2013

Dinamik Blog Sorunlar ve Kategoriler

Dinamik Blog Sorunlar ve Kategorilerin kullanımı hakkında bilgiler
Blogger Blog yapısı gereği Kategori eklentisi yoktur.Kategorileri etiketlerden oluştururuz.Dinamik blog da aranılan konuların bulunamaması ile ilgili birçok yorum alıyorum.Dinamik blog yapısı gereği farklı bir kullanıma sahiptir.Dinamik blog da hangi konuyu nerede arayacaksınız, blogda aramayı nasıl yapacaksınız kısaca sizleri bilgilendirmek isterim. Bu sayede hem Dinamik blog kullanımı hakkında, hemde aramalarda size yol gösterecek bir yazı olmasını istiyorum.
Dinamik Blog Kategoriler nerededir ;
Dinamik blog kategori sekmesi, sağ tarafda açılır menüden kategori menüsünde bulunur. Kategori başlığında en yakın isim altında tüm konular sıralanır.Ayrıca yazı altında Kategori sıralaması yapılacaktır.
Üst menüyede Kategori başlığı ile ayrıca statik sayfa konulmuştur.
Arama Kutusu kullanımı ;
Arama kutusu, herhangi bir konuda arama yapacağınız etiket filitrelerinden oluşur. Arama kutusuna yazacağınız bir kelimeyi enterlemeden bekleyin. Klasik bloglardan farklı çalışır ve işlevseldir.
Örnek : css, menü, kategori, dinamik, icon, navigasyon, icon, gadget, gadgetler, eklenti, html, blog, blogger vs gibi yazı yazıp enter çekmeden bekleyin. Size 7 faklı seçenek sunacaktır. (Show All O Results) Tüm seçenekleri göster sekmesinide aradığınızı bulamazsanız, tıklayarak sol sidebarda listeleme yapdığını göreceksiniz.
Blog Sorunlar Köşesi Kullanımı ;
Sağ açılır menüde Kategori sekmesinde : Blogger Sorunlar Köşesine ulaşabilirsiniz.
Sağ açılır menüde Kategori sekmesinde : İstek Hattından ulaşabilirsiniz.
Kategori Sekmesinde Bulunan Yazı Başlıkları ;
Aradığınız yazıları bu kategori içinde bulabileceğiniz etiketlerden oluşmaktadır.Yazılar bu kategori sekmelerinde sıralanmaktadır.

4/24/2013

Blog CSS Kodunuz Silinmesin Çözümü

Blog CSS Kodunuz Silinmesin Çözümü
Klasik ve Dinamik Blog’unuza CSS kodları eklediğinizde CSS kodlarınızın silinmemesi için yapmamanız gereken bir işlem vardır. Yanlışlıkla bu işlemi yaparsanız tüm CSS kodlarınız silinir. Bu basit işlem nedir aşağıda inceleyelim.

Blogger Mobil Eposta Ayarlarına Dikkat

Blogger Mobil Eposta Ayarları
Blogger Blog, Mobil E-posta ile içerik gönderiyorsanız, blog içeriklerinizdeki taslakları çok iyi takip etmenizi öneririm. Mobil eposta ile göndermediğiniz bir içeriği taslaklar kısmında görebilir/görmeyebilirsiniz. Taslak olarak gördüğünüz içerik sizin yazınız olmadığı halde farkında olmadan yayınlayabilirsiniz. Bu içerik kötü amaçlı bir kodlama ile yazılmış olabilir. Bloglarımızdan bizlerin sorumlu olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bilmeyerek yayınladığınız bu içerik içindeki bağlantılar nedeni ile Google aramalardan çıkarılabilir, hatta kara listeye alınabilirsiniz.

Google Sites Site Haritası Gönderme

Google Sites Site Haritası Nasıl Gönderilir

Google ürünlerden olan Google Sites kullanıyorsanız, yazılarınızın dizine eklenmesi için Web yönetici araçlarından site haritanızı gönderebilirsiniz. Google Sites site haritası, Blogger site haritasından farklıdır. Kısa açıklamalar ile site haritanızı nasıl göndereceksiniz inceleyelim.

Google Sites Site Haritası gördermek için ;

Web yönetici araçlarına giriş yapın

⇒ Google Sites, web sitenizi açın → Tarama → Site haritası, tıklayın. Eski ismi "Optimizasyon"

⇒ Sağ üstte Site haritası ekle tıklayın, açılan pencerede ;

⇒ Site haritasını test et / Site haritası gönderseçeneklerini göreceksiniz

⇒ Önce test kısmına tıklıyoruz ve aşağı verilen link boş kısma yapıştırıyoruz. İlk yapılacak işlem test et sekmesine tıklayın.

Ekleyeceğimiz Site Harita Linlkimiz :

system/feeds/sitemap 
Site hatitasını test et sekmesi

⇒ Test işlemi bittikten sonra çıkan sonucumuz resimde görülmektedir.

⇒ Site haritası testini kapıyoruz.
Test sonucu site haritamız

⇒ Site Haritamızın doğruluğunu kontrol ettik. Aynı işlemi tekrarlayarak bu defa Site haritasını gönder ile haritamızı göndermiş olacağız.

⇒ Yaklaşık bir gün içinde site haritamız dizine eklenecektir.Yazı URL hataları ve farklı nedenlerden dolayı dizine eklenenler tam çıkmayabilir.
Gerekli düzenlemelerinizi yaparak yazı yazdıkca aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Aşağıda hatalardan dolayı dizine eklenmeyen grafik görseli görmektesiniz.

Dizine eklenen ve eklenmeyen grafik görselimiz
Google Sites göremiyorsanız, Google DNS ayarlarını yazımızı okuyarak görülür hale getirebilirsiniz. Google Sites ile yapılan siteyi inceleyebilirsiniz AdnanGuney59

4/23/2013

Chrome Tarayıcına Saat Eklentisi

Google Chrome Uzantılar Tarayıcına Saat Ekle
Google Chrome tarayıcı kullanıyor ve Anolog saat görselini seviyorsanız tarayıcınıza Analog saat görselini ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki resimde tarayıcınızdaki icona tıkladığınızdaki görüntünüz bu şekilde olacaktır.Analog saatinizi birçok şekilde özelleştirebilmek için sağ altta dişliye tıklayın.Açılan menüde üç kullanım seçeneği mevcut beğendiğiniz özelliği kullanın.
Bu seçenekleri özelleştirebilirsiniz ;

Blogger Yayın Ve Yorumların Denetimi

Blogger Yayın Ve Yorumlar
Google Gmail ve Blogger, yapı gereği Spam yorumları her ne kadar denetim altında tutsa da blog yöneticileri olarak bizlere düşen çok önemli görevler vardır.Yeni blog kullanıcıları için o kadar önemli olmayan, ancak blog rank’ınız yükselişe geçtiğinde sizleri her an tehtit eden Spamdan korunmak için önlem almak zorundasınız. Düne kadar benimde çok önemsemediğim konu olan, Spam yorumlarını önemsemek zorunda kaldım. Bu nedenle sizleri de bu yazımla uyarmak zorundayım.Neden önlem almalısınız, ne yapmalısınız ? Aşağıda açıklama yaptığım konu için, 2 gün öncesine kadar yaşadığım olayı sizlere kısaca anlatmak isterim.

4/22/2013

Blogger Yayınları E-posta İle Gönder

Yayınları E-posta İle Gönder

Blog yazılarınızı arkadaşlarınıza e-posta yolu ile göndermek için, blog ayarlarınızında mevcut olan eklentiyi aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Herkesin bildiği ancak pek kullanmadığı bir sistemdir.

Yapılacak işlemler ;

1. Yeleşim → Blog kayıtları → Düzenle sekmesini açın
2. E-Posta ile gönderme bağlantılarını göster seçeneğini seçin ve Gadget’i kaydedin.

Yerleşim blog kayıtları
3. Blog yayınlarınız altında artık e-posta gönderme bağlantısı görülecektir.
4. Hangi yayını göndermek istiyorsanız ilgili sayfaya tıklayın.
5. 10 kişiye kadar e-posta adresi girebilirsiniz. posta bilgilerinizi girin, mesajınızı yazın, doğrulama kodlarını girdikten sonra göndere tıklayın.
6. Yayınınızın URL’si ve açıklamanız arkadaşlarınıza gidecektir.
Gönderdiğiniz posta, e-mail bilgisi görünümü aşağıda gösterilmektedir inceleyiniz.
Blog yayınınlarını e-posta eklentisi ile gönder

Wordpress Bloguna Yazar Ekleme

Wordpress Bloguna Yazar Ekleme

Wordpress Blogunuza, Yazar, Yönetici, Nasıl Eklenir

Wordpress blog’unuza yazar, yönetici ekleme konusunda bir okuyucum yazı yazmış. Wordpress blogunuza yazar, yönetici gibi katgıda bulunacak kişileri ekleyebilirsiniz.

Yapılacak işlemler ;

4/21/2013

Google+ Yeni Yorum Eklentisi Hakkında

Goog+ Yorumlar dinamik blog sidebar görünümü
Blogger, Blog kontrol panelinde, Google+ Yorumlar sekmesine eklediği bir seçenek ile yorumların görünümünü değiştirmemize olanak sağladı. Yeni yorumların Google+ ile entegre çalışması güzel bir uygulama ancak biraz aceleye getirilmiş görünümü mevcut.
Facebook yorumlar eklentisi ile karşılaştırma yaptığımızda büyük bir farklılık göze çarpıyor.

4/20/2013

VLC Media Player 2.0.6 Yeni

 VLC Media Player 2.0.6

VLC Media Player 2.0.6 Yeni sürüm

Blogger Bloglarınıza eklediğiniz şarkı, video görsellerini oynatabilecek codek yapısına sahip, ücretsiz VLC Media Player 2.0.6 proğramını kullanabilirsiniz.VLC (Açılımı VideoLAN Client) tam işinize yarayacak ücretsiz bir medya oynatıcı. Program en popüler ses ve video formatlarını MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, MP3, ve OGG, hatta DVD ve VCD’leri bile hiçbir sorun çıkarmadan oynatabilme özelliğine sahip.

4/19/2013

Gmail Hesap Açma ve Şifre Değiştirme

Gmail Hesap Açma
Google ürünlerinden birçok aracı kullanıyoruz, Blogger Blog da bu araçlardan biridir. Tüm bu araçlara ulaşım sağlamak için, Google Gmail en önemli servislerinden biridir.Google Gmail ile hesap nasıl açacağız, hesap şifremizi nasıl değişeceğiz ile ilgili konuyu inceleyelim.

Google AdSense Şartlar ve Koşullar Değişimi

Google Adsense  yeni hesap ayarları
AdSense, Google ürün politikalarıyla tutarlılığını sağlamak amacıyla, Şartlar ve Koşulları'nı değiştiriyor. Bu tarihten sonra hesabınıza giriş yaparken, güncellenmiş Şartlar'ı görüntüleyen ve bunları kabul edip etmediğinizi belirtebileceğiniz bir bildirim göreceksiniz.
Bu dönemden sonra, hesabınıza erişebilmeniz ve AdSense ürününüzü kullanabilmeniz için hesap yöneticilerinizden birinin güncellenmiş Şartlar'ı kabul etmesi gerekir.
Aşağıda, yapılacak değişikliklere ilişkin kısa bir genel bakış verilmiştir:

  • Şartlar ve Koşullar'ın bu yeni sürümünde, içeriği mümkün olduğu kadar anlaşılır ve şeffaf hale getirilmesi. Bunun sonucunda, gezinmenin ve aradığınızı bulmanın daha da kolaylaştırılması.
  • 2013 ve sonrasındaki büyük trendlerden biri mobil cihazlar olacağı için Şartlar, mobil web mülklerini daha spesifik olarak kapsayacak şekilde genişletilmesi. Ayrıca, AdMob SDK gibi diğer yayıncı ürünlerinin kullanımına ilişkin yönergeler de ekleyeceği ifade edilmekte

Yukarıda özetlenen güncellemeler, temel noktalarda yapılan değişikliklerdir. İçeriğin genelinde başka değişiklikler de söz konusu olduğu için, kabul etmeden önce lütfen Şartlar'ın tamamını inceleyin. Evet arkadaşlar yukarıda anlatılanlarla size kısa özet geçmeye çalıştım. Google Adsense sitesinin resmi bir açıklamasıdır. Yazıyı dikkate almanız, blog çalışmalarınızda önünüze çıkacak birçok engeli ortadan kaldıracaktır.

Blogger BlackForme Şablonu

Blogger BlackForme Template

Şablon Adı: BlackForme Blogger Şablon
Şablon Yazarı: Klodian / deluxetemplates.net
Tasarımcı: Klodian
Açıklamaları:
Oldukca etkileyici olan

Blogger Google+ Yeni Yorumları Kullanma

Google+ Yeni yorum görseli

Blogger yorumlar sekmesi, bir blog’un en etkili alanıdır. Yorumlar sekmesinın kullanımı blog okuyucu sayınızı ve Google Aramalar üzerinde de etkin rolü vardır. Bugün Google resmi sitesinde yapılan açıklama ile, Yeni yorumların kullanım alanı biraz daha genişletilmiş ve daha işlevsev hale getirilmiştir.

Bu işleyişi etkinleştirmek için yapılacak işlemler;

→ Blog kontrol paneline giriş yapın
→ Google + sekmesine tıklayın
→ Sağ taraf da yeni uygulamaya alınan sekmeyi göreceksiniz
  • Yayınladıktan sonra paylaşma istemi? 
  • Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan? 

Yayınladıktan sonra paylaşma istemi :

Blog yazılarınızı yayınladığınızda aynı anda paylaşım yapmanızı sağlayan penceredir.
Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan:
Yeni uygulamaya alınan sekmemiz budur. Yanındaki kutuyu işaretlediğinizde hemen kaydedildiğini göreceksiniz.

Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan ne anlama gelmektedir;

→ Blogger Blog yazınıza yapılan yorumlar
→ Blog yazınızı G+ ile paylaştınız. Paylaştığınız yazı içinde yapılan yorumların Blog içinde etkin hale gelmesi
→ Google+ içinde paylaştığınız yazılarda yapılan yorumlar
kısaca açıklamak gerekirse tüm yorumlar blogger blog’unuz ile entegre edilmiş olacaktır.G+ da yapılan yorumlarıda blogunuzda artık görebileceksiniz.
Okuyucuların blogunuzda yorum yapması için Google+ sayfa veya profil bağlantısının olması gerekir. Google Plus, Profil oluşturma ile ilgili yazıyı okuyarak, profilinizi blog ile ilişkilendirin.
Google+ yorumları yanıtlama hakkında bilgi edinin. Google+ Topluluk bildirimlerinden bunaldınız mı? Topluluktan ayrılmadan bildirimleri durdurabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptığınızda blogunuzdaki değişimleri izlemek için ana sayfaya giriş yapın yukarıda verdiğim resim gibi bir görünüm elde edeceksiniz.

Diğer farklılıklar nelerdir ;

→ Blog yazılarınız yanında yorum sayısı,
→ Yorumlar sekme görselinde değişimler,
→ Yorum yapan kişinin yeni görselde profil resmi,
→ Profil üzerine maus yanaştırıldığında açılan bilgi ekranı,
→ Yorum sayfasını açılır ve kapanır özelliğini kullanma,
→ Yorumu silme veya Spam olarak bildirme,
→ Yorum gösterim ayarı olan, herkes veya Google+ çevreler görünümü,
→ En beğenilen yorum ve en eski yorumlar arasında gezme sekmesi,
Yeni yorum görünümü hakkında henüz tam bir yorum yapamıyorum. Kullandıkça bu yeni uygulamanın amacını tam olarak anlayacağız.


4/18/2013

Internet Explorer Tarayıcına Google Toolbar Kur

Google Toolbar
Internet Explorer tarayıcınız da, dil çeviri proğramı Google Toolbar'ı kullanabilirsiniz. Kurulum sırasında, bu proğram bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı alabilirsiniz. Bu uyarı çok doğaldır.Dünya üzerinde,tekel mülkiyeti fikri değişmedi sürece bu tür uyarıları alacaksınız. Bu tür uyarıları tüm tarayıcı eklentilerinde göreceksiniz. Burada önemli olan neyi ne zaman ve kim olarak yüklediğiniz bilmenizdir. Gerisi ticari bir rekabettir. Bu da bizi ilgilendirmez. Internet Explorer tarayıcınızda, Google Toolbar kullanmak için yapılacak işlemler ;

4/17/2013

Online Network Marketing

NetEkiş Online Network hakkında açıklamalar

Merhaba Arkadaşlar ;
NetEkiş başlıklı blog yazılarımı silerek yeni bir yazı dizisine başladım. NetEkiş blog yazı konusu tamamen, Ülkemizdeki işsiz insanlara yol göstermeyi hedefleyen bir içerik politikası sergileyecektir. Online iş Dünyasından haberleri, reklam amacı güdmeyen, tamamen insanlık yararına kullanmak amacı ile yazılarınızı gönderebilirsiniz. Yazılar kontrol edildikten sonra NetEkiş blog yazıları arasında yer alacaktır. 
NetEkiş blogunu yeniden yapılandırdığımdan iletişim olarak şu andaki blog bilgilerini kullanabilirsiniz.

Blogum Kumanda Panelinde Görülmüyor


Blogger, ile ilk defa blog oluşturdunuz ve blog’unuzu kumanda panelinde göremiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemleri yaptığınız halde blog'unuza ulaşamıyorsanız aşağıda anlatılar konuları inceleyin.

1. Blog'unuzu açarken birden fazla Google Gmail hesabınız mevcut muydu? Bu soruyu öncelikle düşünün! Birden fazla e-mail hesabınız varsa, her bir hesap bilgileri ile giriş yaparak Blogger kontrol panelinizi kontrol edin.

2. Blog’unuzu silmiş olabilirsiniz. Blog kumanda paneliniz de bulunan Blog'u geri alma butonu ile blog'unuzu geri yükleyin.
Not: Silinen bloglar 90 gün süre ile saklanır. Bu süre sonunda blog'unuzu geri alamazsınız.
3. Google E-mail hesabınızın şifresini unutmuş olabilirsiniz.

Böyle bir durum yaşıyorsanız,  https://www.blogger.com/forgot.g adresine giriş yaparak blog linkinizi girin. Blog URL’sini hatırlamıyorsanız, birden fazla blog’unuz varsa, en çok kullandığınız blog'unuzun URL’ni girin.


4. Kurtarma aracı sorununuzu çözmezse,  Google Hesapları Yardım Merkezi'ni inceleyerek ilgili yönergeleri takip edin.

5. 2 Adımlık kurtarma seçenekleri ile eski hesabınıza ulaşabilirsiniz.

6. Google Hesapları için şifre kurtarma seçenekleri

Kurtarma adresi , Telefon numarası , Güvenlik sorusu (Gmail kullanıcıları)

Hesabınıza erişimi kaybettiyseniz, erişim kazanmak için hesap kurtarma formu ‘nu deneyebilirsiniz.

7. Blog’unuza yönetici olarak eklediğiniz kişi sizi kontrol panelinden sildi ise, otomatikman blog sahibi olarak atanacağından, güvenmediğiniz kişileri yönetici olarak atamayın.

8. Blogger, sorunları ile ilgili, sıkca sorulan soruları inceleyin. Size en yakın cevaplar ile işe başlayın.

Birçok Blogger Blog kullanıcıları yukarıda anlatılan konuları yaşayabilir. Bu nedenle yazıya (Kaynak) bağlantı vererek kendi blogunuz da yayınlayabilir ve arşivinize alabilirsiniz.

9. Çok ciddi konularda (suistimal) Blogger Hizmet şartları ve Blogger içerik politikalarını inceleyiniz. Yazıya bağlantı vermek ne demektir ; Yazının tarayıcıdaki bağlantı linkini, kaynak olarak yazının altında belirtmektir.

Blogger Telif Hakkı ve DMCA Hakkında İpuçları

Site Yeniden Değerlendirme İsteğinde Bulunma

4/16/2013

Blogger Hesabımın Sınırları Nelerdir

Blogger'da blog kullanıcıları olarak bazı uygulamaları bilmek durumundayız.Bu nedenle buradaki önemli "sınırların" çoğunun pek de sınırlayıcı olmadığını göreceksiniz. Ancak merak ediyorsanız tek bir Blogger hesabının neler içerebileceği hakkındaki bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz.Blog sayısı: Hesap başına 100 blog oluşturabilirsiniz.

Blog Yayın Sayısını Düzenleme

Blog Kayıtları Yayın Sayısını Düzenleme
Blogger bloglarınızda açılış hızınızı etkileyen, okuyucularınızın blogunuzdan hemen çıkmasına neden olan blog yayın sayısını düzenleyin. En uygun içerik yayın sayısı 5 ile 7 dir. Bu sayı aşıldığında eklediğiniz resim, kodlar ve eklentiler blogunuzun yavaş açılmasına neden olur. Yavaş açılan bir blogu Google bootlarıda okuyamadığından dizine eklemezler.Böyle bir durum yaşamamak için yapılması gerekenleri aşağıda inceleyerek blog ayarlarınızı yapabilirsiniz.

4/15/2013

Google Drive İnternet Arama Özelliğini Kullanma

Google Drive
Blog yazınızı, Google Drive Dökümanlar ile yazıyorsanız, yazı içinde internet
araması yaparak daha geniş bir kullanım sağlayabilirsiniz. Yazınız için geniş bilgi sağlayan, Google aramalarını kullanmak için yapılması gereken işlemler.

4/14/2013

Blogunuz Mobil Cihazlarda Görülüyormu

Blogger Mobil Cihazlar
Dinamik ve Klasik Blog yazı ve resimleriniz, Mobil uygulamalarda nasıl görüldüğünü hiç merak ettiniz mi ? Blog yazılarınız da, Mobil görünüm için yapılması gerekenler ayarlar nelerdir birlikte inceleyelim.Blogunuz Mobil nasıl görülüyor kontrol edin ;

Blogger Html Editörü Şablon Özellikleri

Blogger Yeni Html Editörü
Blogger şablon Modifiyesi hakkında sizlere bilgi vermiş, kategori uygulamasını da beklediğimizi belirtmiştim.Bu yeniliğin arkasından gelecek olan beklentim, Blogger kategori eklentisinin blog paneline eklenmesi yolundadır. Blogger, Blog Html Şablon Editörünü düzenlediğine göre, kategori eklentisi düşüncem de herhalde çok yakında başlayacaktır. Çalışmaların bu yönde olduğunu hissediyorum.