Google gmail hesabı nasıl açılır

Google gmail


Google Gmail nasıl alınır? Nasıl kullanılır? Gmail eklentileri nelerdir? Gmail hesabı nasıl açılır? Bilgisayar dünyası hepimizin bildiği gibi MS-Dos ekranları 1980 senesinde kullanımdaydı. Windows 95, Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un MS-DOS üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür. 

Bu sistemlerin oluşumu bugün ki bilgisayar ve internet teknolojisini de beraberinde sürükleyerek hem insanlığa hizmet, hemde ticareti geliştirdi.

Halen kullanmakta olduğumuz programlar, yazılımlar, geliştiriciler tarafından devamlı yenilenmekte, önümüze bir hizmet olarak sunulmakta. İşte kısaca internet dünyası ve bilgisayar hayatından bahsettim. 

Asıl konumuz günümüz koşullarında , geliştiricilerin sunduğu ve halen kullanmakta olduğumuz Google gmail, e-mail sistemini nasıl kullanacağız?

Google Gmail Hesap Oluşturma:

Öncelikle, Google'un vermiş olduğu bu güzel hizmetten yararlanmak için Google hesaplarına girerek kendimize bir gmail hesabı açıyoruz. 

Gmail hesabına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ulaştığımızda önce hesap oluştur butonuna tıklıyoruz. Bize sorulan İlgili alanları dolduruyoruz. Not: Resme tıklayarak büyük izleyiniz.

Google gmail giriş


Gmail'e kaydolma:

Google Hesabı oluşturmak ücretsizdir. Google Hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini Gmail ve diğer Google ürünleri (ör. YouTube, Google+, Google Play ve Google Drive) ile kullanabilirsiniz.
  • Google Hesabı oluşturma sayfasına gidin.
  • Hesap oluşturma işlemini tamamlamak için ekrandaki adımları uygulayın.
  • Google Hesabınızı oluşturduktan sonra bu hesapla bilgisayar, telefon veya tabletiniz de Gmail oturumu açabilirsiniz
Gmail hesabını alırken güvenlik koruması için Google sizden telefon bilgilerinizi isteyebilir. Bu bilgileri veriyoruz. Cep telefonunuzu verdikten sonra cebinize gelecek bir mesaj doğrulama kodudur. 

Bu kodu girmeniz istenebilir. Tüm işlemleri tamamladıysanız, artık Google gmail posta ve diğer işlemleri göreceksiniz. 

Anlatımımızı bölüm bölüm yazacağım. Tüm konuyu tek seferde anlatmak, konuyu bilenler tarafından sıkıcı olabilir. Bu nedenle tüm eklentileri ayrı ayrı anlatmayı düşündüm.

Menübar

Kategoriler⏩

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları