Blog Kayıtlarını Yapılandırın

Blogger Ana Sayfa ve Ayarlarınızı yapılandırın. Bloglarımızda yazılarımızı yazıyor ve yayınlıyoruz.Blogumuzun ana sayfasında zaman zaman değiştirmek istediğimiz  farklı eklentilerin olmasını istemiş olabilirsiniz.Hatta bu eklentiler siz ayarlarını yapana kadar bloğunuzun ana sayfasında görülmeyebilir.İşte bu eklentileri bilmeyen blogunu yeni kurmuş arkadaşlarında yararlanması için aşağıda bu konulardan kısaca bahsedeceğim. Aşağıda gördüğünüz eklenti blogumuzun kayıt ayarları ve ana sayfada görülmesini yada görülmemesini istediğimiz bizlerin seçimleri ile aktif olacak kullanıcı panelimizdir.
Blog kayıt yapılandırması
Resim :1 Blog kayıt yapılandırması için resime tıklayarak büyük inceleyin.
 Resime tıklayarak büyük inceleyin
Yukarıdaki resimde gördüğünüz ayarlara ulaşmak için blogunuzun ;
Tasarım> Yerleşim > Blog kayıtları kısmına tıklayın. Yukarıda gördüğünüz ayarlar açılmış olacaktır.
Ana Sayfa Kayıt Sayısı : Blogunuzda yazdığınız yazıların ana sayfada kaç adet olarak görülmesini sağlar.
Bağlantı metni : Bağlantı metni ismine farklı ad da verilebiliyor.Blogger yazı kesme, atlama aralığı yazını devamı gibi.Blog ana sayfamızın kullanımında ve yazılarımızın blog edit ayarlarını kullanarak  farklı görüntü ve şekiller elde etmemiz mümkün.
Kayıt sayfası seçeneklerinde tarihi, gönderen olarak adınızı, gönderme saatinizi, yorum yayınlanma sayısını ve yorum denetimini, kaydınıza verilen bağlantıları, tepkileri vs. resimde gördüğünüz tüm işlemleri açabilir veya kapatabilirsiniz.Bu kısımdaki kutucukların işaretlenmesi ile eklentileri aktif hale getirmiş oluyorsunuz.
Örneğin sosyal paylaşım düğmesini aktif edebilirsiniz yada pasif hale getirip addthis.com'dan alabileceğiniz bir addthis sosyal paylaşım   kodunu  html şablonunuzda kullanmak isteyebilirsiniz. Blogger Draf tamamen özelleştirmelere izin veren özgün bir blog yapısına sahiptir.16x16 px ebadında favari iconu olarak kullanmak istediğiniz resmi favicon sitesinden temin edebilirsiniz.
Favico
Blogunuzda birçok uygulamaları kullanmanız mümkün.Örneğin blogunuza favico diye adlandırılan, blogunuzun  tarayıcısında  köşe kısmında görülen küçük resimden ibarattir.Yazılarınıza popüler yayınlar ekleyerek daha akıcı hale getirin.Hatta blogunuza sayaç ekleyerek okuyucu kitlenizi takip edebilir, Html şablonunuza ekleyeceğiniz küçük kod parçaları ile sayfanızın otomatik olarak tek tıklama ile yukarı çıkmasını, sağlayabilirsiniz.

Kategori Makaleleri

Ne Aramıştınız! ⏩

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları